Sunnyside at Selah July 13, 2017

— SUNNYSIDE 201

SELAH 609

160-Yard Medley Relay

Girls 10&U

1st-Sunnyside (A. Garcia, E. Gonzalez, N. Stroh, A. Bonzi) 2:30.22

Boys 10&U

All teams disqualified

Girls 12&U

1st-Selah 2:00.87

Boys 12&U

1st-Sunnyside (G. Newhouse, K. Clough, D. Garcia, R. Rodriguez) 2:24.97

Girls 14&U

1st-Selah 1:49.83

Boys 14&U

1st-Selah 1:49.13

Girls 18&U

1st-Selah 1:45.50

Boys 18&U

1st-Selah 1:29.59

40-Yard Butterfly

Girls 8&U

1st-Cheyenne Hull (Se) 36.58, 2nd-Elayna Blodgett (Se) 50.28, 3rd-Devyn Bonzi (Su) 50.52, 4th-Sophie Blodgett (Se) 52.44

Boys 8&U

1st-Ian Anderson (Su) 46.09, 2nd-Owen St. Mary (Se) 1:27.10

Girls 10&U

1st-Avery Bonzi (Su) 32.52, 2nd-Claire Hudson (Se) 32.56, 3rd-Alianna Garcia (Su) 34.57, 4th-Elise Ozanich (Se) 37.33

Boys 10&U

1st-Christopher Villanueva (Su) 34.20, 2nd-Kael Campos (Su) 35.64, 3rd-Ryker Hull (Se) 43.47, 4th-Joshua Strand (Se) 50.00

Girls 12&U

1st-Izzy Vick (Se) 24.72, 2nd-Avery Hartman (Se) 26.97, 3rd-Gabi Young (Se) 31.71, 4th-Caitlin Strand (Se) 34.12

Boys 12&U

1st-Charlie Hudson (Se) 27.22, 2nd-Reilly Cavanaugh (Se) 31.70, 3rd-D’Angelo Garcia (Su) 32.33, 4th-Ruben Rodriguez (Su) 35.81

Girls 14&U

1st-Trista Hull (Se) 24.62, 2nd-Keila Rivera (Se) 25.27, 3rd-Maile Lancaster (Se) 25.65, 4th-Ciera Reyes (Se) 25.87

Boys 14&U

1st-Cooper Vick (Se) 22.58, 2nd-Michael Noyes (Se) 25.88, 3rd-Michael Ozanich (Se) 26.52, 4th-Michael Strand (Se) 27.01

Girls 16&U

1st-Kahlani Schloss (Se) 23.78, 2nd-Elle Lancaster (Se) 24.59, 3rd-Brielle Newhouse (Su) 26.18, 4th-Lily Lancaster (Se) 26.97

Boys 16&U

1st-Will Richardson (Se) 21.59, 2nd-Brandon Little (Se) 22.16, 3rd-Alex Johnson (Se) 22.58, 4th-Drew Rodriguez (Se) 26.53

Girls 18&U

1st-Lauren Alderman (Se) 23.95, 2nd-Elyse Kuebler (Se) 25.69, 3rd-Erin Stanton (Su) 31.08

Boys 18&U

1st-Gunner Newell (Se) 19.95, 2nd-Jacob Frampton (Se) 20.59, 3rd-Carson Vick (Se) 22.07, 4th-Ben Blakney (Se) 24.01

40-Yard Breaststroke

Girls 8&U

1st-Cheyenne Hull (Se) 40.26, 2nd-Sophie Blodgett (Se) 41.96, 3rd-Elayna Blodgett (Se) 44.39, 4th-Devyn Bonzi (Su) 47.14

Boys 8&U

1st-Ian Anderson (Su) 43.10, 2nd-Ian Ziegler (Se) 49.41

Girls 10&U

1st-Elise Ozanich (Se) 40.64, 2nd-Nadia Stroh (Su) 40.89, 3rd-Phoebe Topper (Se) 42.26, 4th-Alex Schlax (Su) 42.96

Boys 10&U

1st-Kael Campos (Su) 38.02, 2nd-Christopher Villanueva (Su) 38.17, 3rd-Joshua Strand (Se) 42.57, 4th-Ryker Hull (Se) 46.15

Girls 12&U

1st-Avery Hartman (Se) 29.63, 2nd-Izzy Vick (Se) 31.71, 3rd-Genesid Espinoza-Coleman (Se) 32.20, 4th-Jess Gill (Su) 33.03

Boys 12&U

1st-Charlie Hudson (Se) 34.51, 2nd-Gage Newhouse (Su) 35.07, 3rd-D’Angelo Garcia (Su) 36.07, 4th-Reilly Cavanaugh (Se) 36.69

Girls 14&U

1st-Trista Hull (Se) 30.96, 2nd-Arianna Sanchez (Su) 31.62, 3rd-Maile Lancaster (Se) 32.12, 4th-Keila Rivera (Se) 32.39

Boys 14&U

1st-Cooper Vick (Se) 28.58, 2nd-Michael Ozanich (Se) 29.82, 3rd-Nathan Oliphant (Se) 31.53, 4th-Michael Strand (Se) 31.57

Girls 16&U

1st-Kahlani Schloss (Se) 27.77, 2nd-Brielle Newhouse (Su) 28.89, 3rd-Allison Davis (Su) 29.96, 4th-Emily Broersma (Su) 31.45

Boys 16&U

1st-Will Richardson (Se) 26.51, 2nd-Brandon Little (Se) 27.27, 3rd-Alex Johnson (Se) 30.71, 4th-Hunter Lawrence (Se) 32.22

Girls 18&U

1st-Lauren Alderman (Se) 30.90, 2nd-Elyse Kuebler (Se) 34.16

Boys 18&U

1st-Gunner Newell (Se) 24.20, 2nd-Jacob Frampton (Se) 25.34, 3rd-Carson Vick (Se) 25.44, 4th-Ben Blakney (Se) 30.63

40-Yard Backstroke

Girls 8&U

1st-Cheyenne Hull (Se) 38.90, 2nd-Sophie Blodgett (Se) 42.58, 3rd-Elayna Blodgett (Se) 43.40, 4th-Devyn Bonzi (Su) 51.53

Boys 8&U

1st-Ian Anderson (Su) 42.45, 2nd-Braxton Young (Se) 46.87, 3rd-Ian Ziegler (Se) 50.95, 4th-Liam Mullinax (Se) 59.34

Girls 10&U

1st-Phoebe Topper (Se) 36.81, 2nd-Elise Ozanich (Se) 37.51, 3rd-Avery Bonzi (Su) 37.90, 4th-Nadia Stroh (Su) 38.07

Boys 10&U

1st-Christopher Villanueva (Su) 39.08, 2nd-Jacen Reyes (Se) 40.96, 3rd-Joshua Strand (Se) 43.14, 4th-Jaithan Garcia, (Su) 43.40

Girls 12&U

1st-Izzy Vick (Se) 27.01, 2nd-Avery Hartman (Se) 29.80, 3rd-Genesis Espinoza Coleman (Se) 34.97, 4th-Gabi Young (Se) 35.03

Boys 12&U

1st-Charlie Hudson (Se) 30.00, Reilly Cavanaugh Se) 32.47, 3rd-D’Angelo Garcia (Su) 34.88, 4th-Ruben Rodriguez (Su) 35.58

Girls 14&U

1st-Trista Hull (Se) 25.13, 2nd-Keila Rivera (Se) 27.53, 3rd-McKenna Swindell (Se) 28.45, 4th-Maile Lancaster (Se) 29.75

Boys 14&U

1st-Cooper Vick (Se) 24.21, 2nd-Michael Noyes (Se) 25.02, 3rd-Michael Strand (Se) 29.02, 4th-Michael Ozanich (Se) 30.64

Girls 16&U

1st-Kahlani Schloss (Se) 26.27, 2nd-Elle Lancaster (Se) 27.21, 3rd-Allison Davis (Su) 28.28, 4th-Brielle Newhouse (Su) 29.26

Boys 16&U

1st-Will Richardson (Se) 24.76, 2nd-Alex Johnson (Se) 26.27, 3rd-Brandon Little (Se) 26.44, 4th-Duncan Williamson (Se) 27.47

Girls 18&U

1st-Lauren Alderman (Se) 25.87, 2nd-Elyse Kuebler (Se) 29.25, 3rd-Erin Stanton (Su) 30.25

Boys 18&U

1st-Jacob Frampton (Se) 22.09, 2nd-Carson Vick (Se) 24.90, 3rd-Carlo Rodriguez (Su) 25.03, 4th-Gunnar Newell (Se) 26.33

40-Yard Freestyle

Girls 8&U

1st-Cheyenne Hull (Se) 30.66, 2nd-Elayna Blodgett (Se) 34.78, 3rd-Sophie Blodgett (Se) 38.38, 4th-Devyn Bonzi (Su) 42.18

Boys 8&U

1st-Ian Anderson (Su) 33.82, 2nd-Ian Ziegler (Se) 34.75, 3rd-Braxton Young (Se) 42.89, 4th-Benson Greer (Se) 44.51

Girls 10&U

1st-Avery Bonzi (Su) 26.94, 2nd-Claire Hudson (Se) 29.63, 3rd-Nadia Stroh (Su) 30.76, 4th-Elise Ozanich (Se) 31.06

Boys 10&U

1st-Kael Campos (Su) 29.27, 2nd-Christopher Villanueva (Su) 30.07, 3rd-Ryker Hull (Se) 32.46, 4th-Joshua Strand (Se) 32.89

Girls 12&U

1st-Izzy Vick (Se) 23.65, 2nd-Avery Hartman (Se) 25.09, 3rd-Jess Gill (Su) 25.44, 4th-Genesis Espinoza-Coleman (Se) 27.40

Boys 12&U

1st-Charlie Hudson (Se) 24.72, 2nd-Ruben Rodriguez (Su) 24.78, 3rd-Reilly Cavanaugh (Se) 25.78, 4th-Gage Newhouse (Su) 27.89

Girls 14&U

1st- Trista Hull (Se) 21.44, 2nd-Ciera Reyes (Se) 22.85, 3rd-Arianna Sanchez (Su) 23.01, 4th-Keila Rivera (Se) 23.94

Boys 14&U

1st-Cooper Vick (Se) 20.90, 2nd-Austin Villanueva (Su) 22.33, 3rd-Michael Strand (Se) 23.88, 4th-Michael Ozanich (Se) 24.15

Girls 16&U

1st-Elle Lancaster (Se) 22.01, 2nd-Kahlani Schloss (Se) 22.09, 3rd-Allison Davis (Su) 22.96, 4th-Emily Broersma (Su) 23.21

Boys 16&U

1st-Will Richardson (Se) 19.69, 2nd-Alex Johnson (Se) 20.16, 3rd-Brandon Little (Se) 20.32, 4th-Adrian Escamilla (Se) 21.81

Girls 18&U

1st-Lauren Alderman (Se) 22.32, 2nd-Elyse Kuebler (Se) 23.68, 3rd-Aislinn Williamson (Se) 24.60, 4th-Erin Stanton (Su) 26.95

Boys 18&U

1st-Jacob Frampton (Se) 19.08, 2nd-Carson Vick (Se) 19.50, 3rd-Gunnar Newell (Se) 20.77, 4th-Ben Blakney (Se) 21.20

160-Yard Freestyle Relay

Girls 10&U

1st-Sunnyside (A. Garcia, H. Van Wieringen, N. Stroh, A. Bonzi) 2:06.57

Boys 10&U

1st-Sunnyside (K. Campos, J. Garcia, A.J. Hernandez, C. Vil-lanueva) 2:23.76

Girls 12&U

1st-Selah 1:46.82

Boys 12&U

1st-Sunnyside (R. Rodriguez, G. Newhouse, D. Garcia, B. Rivera) 1:49.57

Girls 14&U

1st-Selah 1:35.14

Boys 14&U

1st-Selah 1:36.46

Girls 18&U

1st-Selah 1:33.56

Boys 18&U

1st-Selah 1:21.26

160-Yard Individual Medley

Girls 10&U

1st-Nadia Stroh (Su) 3:00.83, 2nd-Elise Ozanich (Se) 3:04.08, 3rd-Alianna Garcia (Su) 3:07.08, 4th-Emma Gonzalez (Su) 3:15.78

Boys 10&U

1st-Christopher Villanueva (Su) 2:56.95, 2nd-Kael Campos (Su) 3:22.96, 3rd-Joshua Strand (Se) 3:36.34, 4th-Zaiden Gonzalez (Su) 3:55.02

Girls 12&U

1st-Gabi Young (Se) 2:25.45, 2nd-Caitlin Strand (Se) 2:36.59, 3rd-Jess Gill (Su) 2:44.50, 4th-Alondra Ruiz (Su) 2:58.60

Boys 12&U

1st-Charlie Hudson (Se) 2:19.94, 2nd-Reilly Cavanaugh (Se) 2:36.64, 3rd-D’Angelo Garcia (Su) 2:39.82, 4th-Gage Newhouse (Su) 2:50.07

Girls 14&U

1st-McKenna Swindell (Se) 2:18.88, 2nd-Robin Willey (Se) 2:21.82, 3rd-Daniella Duran (Su) 2:40.91, 4th-Mack Bates (Su) 2:45.13

Boys 14&U

1st-Cooper Vick (Se) 1:59.46, 2nd-Michael Strand (Se) 2:17.47, 3rd-Austin Villanueva (Su) 2:24.21, 4th-Bryson Braegger (Se) 2:35.69

Girls 16&U

1st-Kahlani Schloss (Se) 2:04.63, 2nd-Elle Lancaster (Se) 2:07.45, 3rd-Brielle Newhouse (Su) 2:08.15, 4th-Lily Lancaster (Se) 2:15.25

Boys 16&U

1st-Will Richardson (Se) 1:53.21, 2nd-Brandon Little (Se) 2:00.26, 3rd-Hunger Lawrence (Se) 2:21.47

Girls 18&U

1st-Lauren Alderman (Se) 2:08.85

Boys 18&U

1st-Jacob Frampton (Se) 1:49.20, 2nd-Carson Vick (Se) 1:59.40, 3rd-Gunnar Newell (Se) 2:06.33, 4th-Ben Blakney (Se) 2:11.34



Comments

Comments are subject to moderator review and may not appear immediately on the site.

Please read our commenting policy before posting.

Any comment violating the site's commenting guidelines will be removed and the user could be banned from the site.

Use the comment form below to begin a discussion about this content.

Sign in to comment