Swimmers wrap up Regional meet

Team scoring:

Toppenish 1289, Selah 1204.5, Prosser 630, Sunnyside 606.5, Naches 593, Okanogan County 417, Grandview 413, Othello 307

2018 AAU - 7/14/2018 to 7/15/2018

Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay

1, Toppenish Tarpons Swim Team 'A' 3:45.07. 2, Toppenish Tarpons Swim Team 'C' 6:39.46.

Boys 8 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay

1, Sunnyside Rotary Swim Team 'A' 4:52.37. 2, Toppenish Tarpons Swim Team 'A' 5:02.91.

Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Relay

1, Okanogan County Summer Swim Le-IE 'A' 2:57.67. 2, Toppenish Tarpons Swim

Team 'A' 3:00.49. 3, Selah Dolphins Swim Team 'A' 3:21.92. 4, Naches

Barracudas Swim Team 'A' 3:37.94. 5, Toppenish Tarpons Swim Team 'B' 3:47.01.

6, Prosser Piranhas-ZZ 'A' 4:11.26. 7, Grandview Rotary Swim Team 'A' 4:12.65.

Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Relay

1, Toppenish Tarpons Swim Team 'A' 3:10.89. 2, Prosser Piranhas-ZZ 'A'

3:11.35. 3, Sunnyside Rotary Swim Team 'A' 3:13.17. 4, Toppenish Tarpons Swim

Team 'B' 3:46.12.

Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle Relay

1, Prosser Piranhas-ZZ 'A' 2:41.04. 2, Toppenish Tarpons Swim Team 'A'

2:46.89. 3, Grandview Rotary Swim Team 'A' 2:53.42. 4, Toppenish Tarpons Swim

Team 'B' 3:20.50.

Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay

1, Naches Barracudas Swim Team 'A' 2:37.65. 2, Toppenish Tarpons Swim Team 'A'

2:38.52. 3, Sunnyside Rotary Swim Team 'A' 2:47.36. 4, Prosser Piranhas-ZZ 'A'

3:20.87. 5, Toppenish Tarpons Swim Team 'B' 3:30.77.

Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay

1, Selah Dolphins Swim Team 'A' 2:16.77!. 2, Toppenish Tarpons Swim Team 'A'

2:27.90. 3, Othello Barracudas 'A' 2:30.90. 4, Okanogan County Summer Swim

Le-IE 'A' 2:31.96. 5, Selah Dolphins Swim Team 'B' 2:36.43. 6, Prosser

Piranhas-ZZ 'A' 2:39.37. 7, Naches Barracudas Swim Team 'A' 2:39.98. 8,

Toppenish Tarpons Swim Team 'B' 2:45.46.

Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay

1, Sunnyside Rotary Swim Team 'A' 2:15.21. 2, Toppenish Tarpons Swim Team 'A'

2:19.97. 3, Toppenish Tarpons Swim Team 'B' 2:49.63.

Girls 15-18 200 LC Meter Freestyle Relay

1, Toppenish Tarpons Swim Team 'A' 2:20.48. 2, Prosser Piranhas-ZZ 'A'

2:36.83. 3, Toppenish Tarpons Swim Team 'B' 2:39.11. 4, Grandview Rotary Swim

Team 'A' 2:41.40.

Boys 15-18 200 LC Meter Freestyle Relay

1, Selah Dolphins Swim Team 'A' 1:55.57*. 2, Naches Barracudas Swim Team 'A'

2:07.80. 3, Selah Dolphins Swim Team 'B' 2:14.76.

Girls 8 & Under 100 LC Meter Butterfly

--, Mendoza, Bryleigh A, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Koerner, Kapri,

Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

1, James-Teeias, Sophi A, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:16.67. 2, Birrueta,

Adri L, Toppenish Tarpons Swim Team, 3:25.08.

Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

1, Mohrman, Ava E, Naches Barracudas Swim Team, 2:06.49. 2, Koerner, Maci,

Toppenish Tarpons Swim Team, 2:07.95. 3, Cantu, Alyssa N, Prosser Piranhas-ZZ,

2:14.47. 4, Mallonee, Emma Sue, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:19.06. 5,

Mullinnex, Lucy M, Naches Barracudas Swim Team, 2:30.70. --, Poplaski,

Samantha V, Selah Dolphins Swim Team, DQ.

Boys 8 & Under 100 LC Meter Butterfly

1, Marroquin, Samuel, Othello Barracudas, 2:54.93. --, Medelez, Emmitt L,

Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Scott, Bon V, Naches Barracudas Swim

Team, DQ. --, Miles, Ridge W, Naches Barracudas Swim Team, DQ.

Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

--, Park, Jimmy, Prosser Piranhas-ZZ, DQ. --, Saenz, Niko, Othello Barracudas,

DQ.

Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

1, Van Pelt, Daunte O, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:07.59. 2, Blair, Aiden,

Prosser Piranhas-ZZ, 2:08.41. 3, Gonzalez, Zaiden L, Sunnyside Rotary Swim

Team, 2:20.62. 4, Strand, Joshua, Selah Dolphins Swim Team, 2:20.64. 5, Kibbe,

Nathan, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:27.73. --, Benitez, Jacob, Grandview

Rotary Swim Team, DQ.

Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

1, Schlax-Hazzard, Alex K, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:52.70. 2, Hudson,

Claire E, Selah Dolphins Swim Team, 1:53.43. 3, Parrish, Lillia, Othello

Barracudas, 1:54.38. 4, Trevino, Elliana, Grandview Rotary Swim Team, 1:57.81.

5, VanWieringen, Hailey M, Sunnyside Rotary Swim Team, 2:05.13. 6, Zuniga,

Elena E, Othello Barracudas, 2:06.42. 7, Shade, Sami, Othello Barracudas,

2:10.69. 8, Oliphant, Lizzie A, Selah Dolphins Swim Team, 2:25.47. 9, Torres,

Angeles M, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:31.03. 10, Cuevas, Alyssa G,

Toppenish Tarpons Swim Team, 2:36.85.

Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

1, Miller, Faithe J, Prosser Piranhas-ZZ, 1:41.22. 2, Gamache, Sydney M,

Prosser Piranhas-ZZ, 1:58.89. 3, Marroquin, Magali, Othello Barracudas,

2:08.53. 4, Marquez, Yudi M, Selah Dolphins Swim Team, 2:09.08. 5, Jimenez,

Daniela M, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:30.01.

Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly 1, Villanueva, Christopher J, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:40.95. --, Garcia,

Jaithan A, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ.

Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

1, Hudson, Charlie M, Selah Dolphins Swim Team, 1:28.22. 2, Medelez, Vicente,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:48.76. 3, Anderson, Wyatt A, Naches Barracudas

Swim Team, 1:56.93. 4, Sandoval, Yizzy, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:01.94.

5, Gonzalez, Samuel N, Sunnyside Rotary Swim Team, 2:30.72. --, Fahr, Donovan

O, Prosser Piranhas-ZZ, DQ.

Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

1, Vick, Izzy B, Selah Dolphins Swim Team, 1:34.52. 2, Vazquez, Liz, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:43.95. 3, Grant, Sophie, Grandview Rotary Swim Team,

1:46.21. 4, Domanico, Anna, Prosser Piranhas-ZZ, 1:47.02. 5, Hernandez, Yazlyn

C, Sunnyside Rotary Swim Team, 2:16.14. --, Cloud, Tayera L, Toppenish Tarpons

Swim Team, DQ. --, Schab, Aussie M, Prosser Piranhas-ZZ, DQ.

Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

1, Parrish, Elaina, Othello Barracudas, 1:39.14. 2, Goudy, McKayla W,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:40.75. --, Ramos, Katie J, Selah Dolphins Swim

Team, DQ.

Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

1, Bazaldua, Blake M, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:30.19. 2, Shultz, Logan,

Prosser Piranhas-ZZ, 1:43.05. 3, Hernandez, Jordan, Grandview Rotary Swim

Team, 1:49.23. --, Navarro, Ruben X, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ.

Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly

1, Villanueva, EJ J, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:34.74. 2, Collins, Jeremiah

D, Prosser Piranhas-ZZ, 1:48.09. --, Fonseca, Matthew, Toppenish Tarpons Swim

Team, DQ.

Girls 15-16 100 LC Meter Butterfly

1, Swindell, McKenna, Selah Dolphins Swim Team, 1:32.04. 2, Forrister, Rachel,

Prosser Piranhas-ZZ, 1:37.55. 3, Evans, Kenzie L, Sunnyside Rotary Swim Team,

1:47.39. 4, Villarruel, Alexia M, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:54.86. 5,

Gil, Shantel S, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:05.18.

Girls 17-18 100 LC Meter Butterfly

1, Rees, Jesse M, Selah Dolphins Swim Team, 1:19.66. 2, Maltos, Savannah A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:31.47.

Boys 15-16 100 LC Meter Butterfly 1, Black, Maxx E, Naches Barracudas Swim Team, 1:12.05. 2, Bazaldua, Alec S,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:14.10. 3, Cavanaugh, Liam J, Selah Dolphins

Swim Team, 1:15.33. 4, Vick, Cooper N, Selah Dolphins Swim Team, 1:16.86. 5,

Trevino, Aiden J, Grandview Rotary Swim Team, 1:31.98. 6, Oliphant, Nathan J,

Selah Dolphins Swim Team, 1:58.29. --, Ross, Vinny C, Naches Barracudas Swim

Team, DQ. --, Parker, Brysen, Naches Barracudas Swim Team, DQ.

Boys 17-18 100 LC Meter Butterfly

1, Richardson, Will, Selah Dolphins Swim Team, 1:13.24. 2, Vick, Carson P,

Selah Dolphins Swim Team, 1:15.82.

Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke

1, Levy, Sadie L, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:06.50. 2, Castaneda, Abby,

Grandview Rotary Swim Team, 2:12.82. 3, Wheeler, Tehya L, Toppenish Tarpons

Swim Team, 2:42.05. 4, Camp, Kenna, Prosser Piranhas-ZZ, 2:58.67. 5, Poplaski,

Cassie D, Selah Dolphins Swim Team, 3:00.85. 6, Truman, Kayla D, Toppenish

Tarpons Swim Team, 3:06.35. --, Shirley, Violet, Toppenish Tarpons Swim Team,

DQ.

Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

1, Frantz, Nyah, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:46.02!. 2, Muffett,

Kellee J, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:46.66. 3, James-Teeias, Sophi A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 2:12.23. 4, Zoretic, Sara, Okanogan County Summer

Swim Le-IE, 2:17.88. 5, Garcia, Isa V, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:27.05.

6, Birrueta, Adri L, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:33.05. 7, Phaengpha,

Aniela O, Grandview Rotary Swim Team, 2:35.99.

Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

1, Blodgett, Sophie G, Selah Dolphins Swim Team, 1:56.02. 2, Curfman, TylerAnn

A, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:56.49. 3, Remsberg, Helaina, Okanogan County

Summer Swim Le-IE, 2:06.73. 4, Douglas, Abigail L, Othello Barracudas,

2:11.01. 5, Wyss, Dakota, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 2:11.15. 6,

Hayworth, Jaylynn, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:12.42. 7, Lara, Kailee,

Naches Barracudas Swim Team, 2:21.30. 8, Cuevas, Alina M, Toppenish Tarpons

Swim Team, 2:42.43.

Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke

1, Marroquin, Samuel, Othello Barracudas, 2:27.06. 2, Blair, Luke, Prosser

Piranhas-ZZ, 2:57.85. 3, Medelez, Emmitt L, Toppenish Tarpons Swim Team,

3:02.94. 4, Schab, Asher B, Prosser Piranhas-ZZ, 3:05.82.

Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

1, Perkins, Justin R, Prosser Piranhas-ZZ, 2:14.15. 2, Curfman, RJ, Sunnyside

Rotary Swim Team, 2:20.65.

Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

1, Jones, Logan J, Naches Barracudas Swim Team, 1:50.32. 2, Gudino, Johnny,

Prosser Piranhas-ZZ, 2:01.39. 3, Van Pelt, Daunte O, Toppenish Tarpons Swim

Team, 2:03.45. 4, Strand, Joshua, Selah Dolphins Swim Team, 2:03.54. 5,

Marroquin, Martin, Othello Barracudas, 2:03.77. 6, Palmer, Kameron S, Selah

Dolphins Swim Team, 2:08.71. 7, Mullinax, Liam W, Selah Dolphins Swim Team,

2:24.09. 8, Koerner-Hinchey, Jayden j, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:36.99.

9, Lustre, Josiah, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:47.96. --, Blair, Aiden,

Prosser Piranhas-ZZ, DQ.

Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

1, Parrish, Lillia, Othello Barracudas, 1:43.29. 2, Hudson, Claire E, Selah

Dolphins Swim Team, 1:44.82. 3, Rocha, Gracie A, Othello Barracudas, 1:52.79.

4, Perkins, Hannah M, Prosser Piranhas-ZZ, 1:59.19. 5, Strom, Naylanee M,

Toppenish Tarpons Swim Team, 2:05.51. 6, Zuniga, Elena E, Othello Barracudas,

2:10.60. 7, Torres, Angeles M, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:10.64. 8,

Wheeler, Malia D, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:13.71. 9, Birrueta, Bela J,

Toppenish Tarpons Swim Team, 2:22.09. --, Albright, Leki, Okanogan County

Summer Swim Le-IE, DQ.

Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

1, Topper, Phoebe T, Selah Dolphins Swim Team, 1:52.72. 2, Hull, Mataya A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:54.22. 3, Owens, Paige A, Selah Dolphins Swim

Team, 1:54.75. 4, Miles, Lillian E, Naches Barracudas Swim Team, 2:05.62. 5,

Jimenez, Daniela M, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:06.51. 6, Marroquin,

Magali, Othello Barracudas, 2:07.22. 7, Miles, Brooke A, Naches Barracudas

Swim Team, 2:23.69. 8, Dooley, Rose I, Naches Barracudas Swim Team, 2:46.36.

Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

1, Hernandez, Aj, Sunnyside Rotary Swim Team, 2:00.20. 2, Mullinax, Declan J,

Selah Dolphins Swim Team, 2:07.52. 3, Garcia, Jaithan A, Sunnyside Rotary Swim

Team, 2:19.62. 4, Dooley, John P, Naches Barracudas Swim Team, 2:35.54.

Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke 1, Frantz, Shad, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:24.53. 2, Hudson,

Charlie M, Selah Dolphins Swim Team, 1:24.74. 3, Felicetti, Ethan, Prosser

Piranhas-ZZ, 1:39.19. 4, Muro, Cain, Othello Barracudas, 1:39.63. 5, Bjur,

Michael, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:43.58. 6, Ross, Tanner, Othello

Barracudas, 1:48.16. 7, Hauver, Carter J, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:59.44.

8, Hurley, Kyu' L, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:13.85. 9, Washines, Maceo S,

Toppenish Tarpons Swim Team, 2:23.91. 10, Luna, Pablol, Toppenish Tarpons Swim

Team, 3:05.70. --, Jones, Bradyn A, Naches Barracudas Swim Team, DQ.

Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

1, Vick, Izzy B, Selah Dolphins Swim Team, 1:26.77. 2, Strand, Caitlin, Selah

Dolphins Swim Team, 1:40.06. 3, Zoretic, Caroline, Okanogan County Summer Swim

Le-IE, 1:44.14. 4, Wheeler, Kaylee A, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:47.00. 5,

Rice, Ellexis, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:47.70. 6, Lustre,

Jaazaniah, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:51.69. 7, Gitchos, Stella, Okanogan

County Summer Swim Le-IE, 1:55.17. 8, Thomson, Calie M, Toppenish Tarpons Swim

Team, 2:19.84. 9, Cloud, Tayera L, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:26.73.

Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

1, Ramos, Katie J, Selah Dolphins Swim Team, 1:18.98!. 2, Duran, Daniella E,

Sunnyside Rotary Swim Team, 1:32.75. 3, Parrish, Elaina, Othello Barracudas,

1:36.39. 4, Willey, Robin, Selah Dolphins Swim Team, 1:39.55. 5, Lucy, Mariah,

Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:41.82. 6, Field, Chelsea, Othello

Barracudas, 1:45.46. 7, Newell, Sierra L, Selah Dolphins Swim Team, 1:48.22.

8, Martinez, Lexi G, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:50.25. 9, Phillips,

Destiny D, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:15.08.

Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

1, Muffett, Ian M, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:24.79. 2, Hoffman, Blaze B,

Prosser Piranhas-ZZ, 1:37.58. 3, Helgert, Mitchell J, Selah Dolphins Swim

Team, 1:47.16. --, John, Mondo R, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke

1, Mullinnex, John M, Naches Barracudas Swim Team, 1:27.40. 2, Ross, Lucas K,

Naches Barracudas Swim Team, 1:36.18. 3, Hauver, Cannon G, Sunnyside Rotary

Swim Team, 1:37.84. 4, Hansen, Jonathan, Selah Dolphins Swim Team, 1:39.60. 5,

Castaneda, Sebastian, Grandview Rotary Swim Team, 1:40.56. 6, Mendoza, Diego

c, Grandview Rotary Swim Team, 1:43.89. 7, Freeburg, Morgan, Selah Dolphins

Swim Team, 1:49.93.

Girls 15-16 100 LC Meter Backstroke

1, Sanchez, Vicky, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:31.84. 2, Swindell,

McKenna, Selah Dolphins Swim Team, 1:34.55. 3, Ott, Katy R, Prosser

Piranhas-ZZ, 1:43.20. 4, Gil, Shantel S, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:02.84.

5, Villarruel, Alexia M, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:04.66. --, Zoretic,

Katherine, Okanogan County Summer Swim Le-IE, DQ. --, Mendez, Madi R, Prosser

Piranhas-ZZ, DQ.

Girls 17-18 100 LC Meter Backstroke

1, Maltos, Savannah A, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:32.01. 2, Parker,

Olivia, Naches Barracudas Swim Team, 1:39.70. 3, Mendoza, Mercedes h,

Grandview Rotary Swim Team, 1:44.99.

Boys 15-16 100 LC Meter Backstroke

1, Vick, Cooper N, Selah Dolphins Swim Team, 1:18.34. 2, Cavanaugh, Liam J,

Selah Dolphins Swim Team, 1:19.88. 3, Smith, Jax C, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:22.28. 4, Strand, Michael, Selah Dolphins Swim Team, 1:27.12. 5,

Miles, James C, Naches Barracudas Swim Team, 1:29.26. 6, Ross, Vinny C, Naches

Barracudas Swim Team, 1:31.21. 7, Trevino, Aiden J, Grandview Rotary Swim

Team, 1:39.50. 8, Carter, Teigan, Selah Dolphins Swim Team, 1:51.49. 9,

Stanton, Big Hoss L, Naches Barracudas Swim Team, 1:54.06. 10, Oliphant,

Nathan J, Selah Dolphins Swim Team, 1:59.55.

Boys 17-18 100 LC Meter Backstroke

1, Richardson, Will, Selah Dolphins Swim Team, 1:15.86. 2, Lara, Jonathon,

Naches Barracudas Swim Team, 1:36.43. 3, Flores, Jonathan, Grandview Rotary

Swim Team, 1:43.41.

Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke

1, Anderson, Annika E, Naches Barracudas Swim Team, 1:04.45. 2, Suarez, Aniah

J, Grandview Rotary Swim Team, 1:12.66. 3, Strom, Julianee K, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:22.65. 4, Levy, Madyson G, Toppenish Tarpons Swim Team,

1:25.42. 5, Mullinax, Ciara A, Selah Dolphins Swim Team, 1:29.35. --, Salgado,

Emily J, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Mendoza, Bryleigh A, Toppenish

Tarpons Swim Team, DQ. --, Truman, Kayla D, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

--, Wheeler, Tehya L, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Shirley, Violet,

Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Camp, Kenna, Prosser Piranhas-ZZ, DQ. --,

Figueroa, Jessika A, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Curfman, Ava L,

Sunnyside Rotary Swim Team, DQ. --, Kroll, Elizabeth, Toppenish Tarpons Swim

Team, DQ. --, Koerner, Kapri, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke

1, Schab, Asher B, Prosser Piranhas-ZZ, 1:21.49. 2, Scott, Bon V, Naches

Barracudas Swim Team, 1:28.66. 3, Soto, Jaycek A, Sunnyside Rotary Swim Team,

1:29.78. 4, Hauver, Blake A, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:40.69. --, Romero,

MACK, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ. --, Bruhn, Logan z, Toppenish Tarpons

Swim Team, DQ. --, Selam, Jude S, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Miller,

Conner J, Prosser Piranhas-ZZ, DQ. --, Miles, Ridge W, Naches Barracudas Swim

Team, DQ. --, Wagner, Broden M, Selah Dolphins Swim Team, DQ. --, Stanton, Bug

G, Naches Barracudas Swim Team, DQ. --, Campos, Kaleb M, Sunnyside Rotary Swim

Team, DQ. --, Garcia, Cristian J, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ. --, Beltran,

Esau U, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ.

Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

1, Hull, Cheyenne, Selah Dolphins Swim Team, 53.53. 2, Frantz, Nyah, Okanogan

County Summer Swim Le-IE, 55.63. 3, Garcia, Isa V, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:01.53. 4, Trick, Ella M, Selah Dolphins Swim Team, 1:01.86. 5,

Muffett, Kellee J, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:02.59. 6, Brandt, Averie M,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:06.05. 7, Parker, Elyse, Naches Barracudas Swim

Team, 1:18.43. --, Pruett, Tay J, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Scott,

Teigan M, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Van Tress, Addison S, Grandview

Rotary Swim Team, DQ. --, Garcia, Emmi A, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ. --,

Phaengpha, Aniela O, Grandview Rotary Swim Team, DQ. --, Saldana, Ellie,

Prosser Piranhas-ZZ, DQ. --, Flores, Millah E, Prosser Piranhas-ZZ, DQ.

Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

1, Harrington, Devan, Sunnyside Rotary Swim Team, 50.93. 2, Koerner, Maci,

Toppenish Tarpons Swim Team, 52.82. 3, Blodgett, Sophie G, Selah Dolphins Swim

Team, 56.28. 4, Remsberg, Helaina, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 57.10.

5, Fuerst, Miley, Selah Dolphins Swim Team, 57.23. 6, Douglas, Abigail L,

Othello Barracudas, 58.81. 7, Curfman, TylerAnn A, Sunnyside Rotary Swim Team,

1:02.59. 8, Mullinnex, Lucy M, Naches Barracudas Swim Team, 1:03.76. 9, Lara,

Kailee, Naches Barracudas Swim Team, 1:07.47. 10, Cantu, Alyssa N, Prosser

Piranhas-ZZ, 1:11.78. 11, Cisneros, RoxxAnn, Grandview Rotary Swim Team,

1:14.97. 12, Moss, Madi M, Selah Dolphins Swim Team, 1:22.78. --, Gange,

Natalee A, Grandview Rotary Swim Team, DQ. --, Cuevas, Alina M, Toppenish

Tarpons Swim Team, DQ. --, Blodgett, Elayna R, Selah Dolphins Swim Team, DQ.

--, Hollowell, Bella R, Selah Dolphins Swim Team, DQ.

Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

1, Perkins, Justin R, Prosser Piranhas-ZZ, 53.23. 2, Graf, Dutch G, Grandview

Rotary Swim Team, 1:01.71. 3, Ross, Luke, Othello Barracudas, 1:13.24. 4,

Curfman, RJ, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:28.37. --, Bruhn, Karson a,

Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Goudy, Matthew W, Toppenish Tarpons Swim

Team, DQ. --, Park, Jimmy, Prosser Piranhas-ZZ, DQ. --, Saenz, Niko, Othello

Barracudas, DQ.

Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

1, Cardenas, Luke M, Naches Barracudas Swim Team, 53.19. 2, Campos, Kael M,

Sunnyside Rotary Swim Team, 1:01.30. 3, Gonzalez, Zaiden L, Sunnyside Rotary

Swim Team, 1:06.09. 4, Garza, Javy J, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:06.25. 5,

Thompson, Preston, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:13.21. 6, Marroquin,

Martin, Othello Barracudas, 1:13.34. 7, Palmer, Kameron S, Selah Dolphins Swim

Team, 1:21.82. 8, Mullinax, Liam W, Selah Dolphins Swim Team, 1:21.86. 9,

Benitez, Jacob, Grandview Rotary Swim Team, 1:21.96. --, Maltos, Xruz X,

Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Lustre, Josiah, Toppenish Tarpons Swim

Team, DQ. --, Mendoza, Barron B, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Kibbe,

Nathan, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Jimenez, Marcus V, Toppenish

Tarpons Swim Team, DQ. --, Koerner-Hinchey, Jayden j, Toppenish Tarpons Swim

Team, DQ.

Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

1, Van Tress, Alyssa R, Grandview Rotary Swim Team, 50.19. 2, Schlax-Hazzard,

Alex K, Sunnyside Rotary Swim Team, 51.58. 3, Perkins, Hannah M, Prosser

Piranhas-ZZ, 54.52. 4, Albright, Leki, Okanogan County Summer Swim Le-IE,

54.62. 5, Oliphant, Lizzie A, Selah Dolphins Swim Team, 55.53. 6, Shade, Sami,

Othello Barracudas, 55.77. 7, Strom, Naylanee M, Toppenish Tarpons Swim Team,

59.93. 8, Rocha, Gracie A, Othello Barracudas, 1:02.01. 9, Hunsaker, Taylor R,

Prosser Piranhas-ZZ, 1:04.65. 10, Birrueta, Bela J, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:05.65. 11, Torres, Angeles M, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:08.78.

12, Tynan, Satus J, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:10.08. --, Wheeler, Malia

D, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Cuevas, Alyssa G, Toppenish Tarpons

Swim Team, DQ. --, Trevino, Elliana, Grandview Rotary Swim Team, DQ.

Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

1, Alvarez, Jedida J, Grandview Rotary Swim Team, 46.09. 2, Shirley, Skye,

Toppenish Tarpons Swim Team, 48.24. 3, Topper, Phoebe T, Selah Dolphins Swim

Team, 52.44. 4, Miles, Brooke A, Naches Barracudas Swim Team, 52.60. 5, Miles,

Lillian E, Naches Barracudas Swim Team, 54.06. 6, Gamache, Sydney M, Prosser

Piranhas-ZZ, 55.79. 7, Saldana, Chloe R, Prosser Piranhas-ZZ, 55.94. 8,

Dooley, Rose I, Naches Barracudas Swim Team, 57.81. 9, Owens, Paige A, Selah

Dolphins Swim Team, 57.87. --, Montelongo Salis, Lauralia, Grandview Rotary

Swim Team, DQ. --, Nunez, Cinderella, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

1, Villanueva, Christopher J, Sunnyside Rotary Swim Team, 50.91. 2, Hull,

Ryker, Selah Dolphins Swim Team, 59.21. 3, Bunnell, Alex A, Prosser

Piranhas-ZZ, 1:00.77. 4, Mullinax, Declan J, Selah Dolphins Swim Team,

1:08.22. --, Dooley, John P, Naches Barracudas Swim Team, DQ.

Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

1, Cardenas, Gabe M, Naches Barracudas Swim Team, 45.36. 2, Parker, Liam,

Naches Barracudas Swim Team, 48.42. 3, Ross, Tanner, Othello Barracudas,

49.31. 4, Gonzalez, Samuel N, Sunnyside Rotary Swim Team, 51.37. 5, Bjur,

Michael, Toppenish Tarpons Swim Team, 52.08. 6, Felicetti, Ethan, Prosser

Piranhas-ZZ, 54.87. --, Sandoval, Yizzy, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --,

Luna, Pablol, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Washines, Maceo S,

Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Troy, Noah D, Toppenish Tarpons Swim

Team, DQ. --, Hurley, Kyu' L, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Chan,

Stanley, Prosser Piranhas-ZZ, DQ. --, James, Ryan, Toppenish Tarpons Swim

Team, DQ.

Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

1, Espinoza-Coleman, Genesis A, Selah Dolphins Swim Team, 46.33. 2, Scott,

Kellynn R, Naches Barracudas Swim Team, 46.90. 3, Stark, Carter L, Prosser

Piranhas-ZZ, 47.64. 4, Strand, Caitlin, Selah Dolphins Swim Team, 48.44. 5,

Zoretic, Caroline, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 49.27. 6, Gitchos,

Stella, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 49.99. 7, Grant, Sophie, Grandview

Rotary Swim Team, 50.91. 8, Vazquez, Liz, Toppenish Tarpons Swim Team, 53.48.

9, Schab, Aussie M, Prosser Piranhas-ZZ, 56.24. 10, Lustre, Jaazaniah,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:01.67. 11, Rice, Ellexis, Okanogan County

Summer Swim Le-IE, 1:09.24. --, Thomson, Calie M, Toppenish Tarpons Swim Team,

DQ. --, Shannon, Sarah Mary M, Selah Dolphins Swim Team, DQ. --, Hernandez,

Yazlyn C, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ.

Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

1, Manjarrez, Baylee J, Toppenish Tarpons Swim Team, 43.97. 2, Douglas,

Madisen K, Othello Barracudas, 44.97. 3, Newell, Sierra L, Selah Dolphins Swim

Team, 47.51. 4, Lucy, Mariah, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 47.91. 5,

Goudy, McKayla W, Toppenish Tarpons Swim Team, 48.10. 6, Henderson, Destiny D,

Selah Dolphins Swim Team, 49.54. 7, Martinez, Lexi G, Toppenish Tarpons Swim

Team, 53.28. 8, Muro, Kailey G, Othello Barracudas, 53.48. 9, Arreola, Annika

A, Naches Barracudas Swim Team, 53.61. 10, Field, Chelsea, Othello Barracudas,

55.09. 11, Bunnell, Amelia M, Prosser Piranhas-ZZ, 57.73. 12, Shirley, Holly,

Toppenish Tarpons Swim Team, 59.50. --, Phillips, Destiny D, Toppenish Tarpons

Swim Team, DQ. --, Rodriguez, Belen, Selah Dolphins Swim Team, DQ.

Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

1, Bazaldua, Blake M, Toppenish Tarpons Swim Team, 39.24. 2, Muffett, Ian M,

Toppenish Tarpons Swim Team, 43.08. 3, Hernandez, Jordan, Grandview Rotary

Swim Team, 48.55. 4, Kibbe, Dallin, Toppenish Tarpons Swim Team, 54.41. 5,

Hayworth, Nick, Toppenish Tarpons Swim Team, 55.66. 6, John, Mondo R,

Toppenish Tarpons Swim Team, 55.70. --, Pacheco, Isaiah A, Toppenish Tarpons

Swim Team, DQ.

Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke

1, Villanueva, EJ J, Sunnyside Rotary Swim Team, 44.86. 2, Hauver, Cannon G,

Sunnyside Rotary Swim Team, 44.93. 3, Strom, Julian A, Toppenish Tarpons Swim

Team, 45.04. 4, Hansen, Jonathan, Selah Dolphins Swim Team, 48.39. 5, Yanez,

Chase, Sunnyside Rotary Swim Team, 49.54. 6, Ross, Lucas K, Naches Barracudas

Swim Team, 50.83. --, Fonseca, Matthew, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Girls 15-16 50 LC Meter Breaststroke

1, Weymuller, Eva, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 43.61. 2, Sanchez,

Arianna, Sunnyside Rotary Swim Team, 44.04. 3, Bryan, Grace L, Prosser

Piranhas-ZZ, 46.05. 4, Sanchez, Vicky, Okanogan County Summer Swim Le-IE,

47.31. 5, Gonzalez, Lauren M, Toppenish Tarpons Swim Team, 47.36. 6, Graf,

Adri M, Grandview Rotary Swim Team, 48.46. 7, Sandoval, Mara, Toppenish

Tarpons Swim Team, 51.91. 8, Topper, Kylie T, Selah Dolphins Swim Team, 52.27.

9, Ott, Katy R, Prosser Piranhas-ZZ, 52.56. 10, Miller, Myanda E, Prosser

Piranhas-ZZ, 54.80. 11, Zoretic, Katherine, Okanogan County Summer Swim Le-IE,

54.95. 12, Shultz, Brook, Prosser Piranhas-ZZ, 54.99. 13, Miles, Rebecca J,

Naches Barracudas Swim Team, 1:11.36.

Girls 17-18 50 LC Meter Breaststroke

1, Gonzalez, Nicole A, Toppenish Tarpons Swim Team, 38.54. 2, Messmore, Chloe,

Toppenish Tarpons Swim Team, 42.39. 3, Rees, Jesse M, Selah Dolphins Swim

Team, 42.56. 4, Sandoval, Elie, Toppenish Tarpons Swim Team, 47.76. 5, Ruiz,

Cha-Cha M, Grandview Rotary Swim Team, 49.50. 6, Mendoza, Mercedes h,

Grandview Rotary Swim Team, 50.01.

Boys 15-16 50 LC Meter Breaststroke

1, Cortez, Nicolas, Grandview Rotary Swim Team, 37.66. 2, Smith, Jax C,

Toppenish Tarpons Swim Team, 41.23. 3, Strand, Michael, Selah Dolphins Swim

Team, 41.93. 4, Miles, James C, Naches Barracudas Swim Team, 45.67. 5, Parker,

Brysen, Naches Barracudas Swim Team, 45.77. 6, Villanueva, Austin R, Sunnyside

Rotary Swim Team, 45.78. 7, Oliphant, Nathan J, Selah Dolphins Swim Team,

47.20.

Boys 17-18 50 LC Meter Breaststroke

1, Vick, Carson P, Selah Dolphins Swim Team, 36.43. 2, Johnson, Alex, Selah

Dolphins Swim Team, 40.12. 3, Lara, Jonathon, Naches Barracudas Swim Team,

44.27.

Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle

1, Levy, Sadie L, Toppenish Tarpons Swim Team, 49.90. 2, Castaneda, Abby,

Grandview Rotary Swim Team, 56.93. 3, Anderson, Annika E, Naches Barracudas

Swim Team, 57.62. 4, Strom, Julianee K, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:00.03.

5, Suarez, Aniah J, Grandview Rotary Swim Team, 1:00.21. 6, Camp, Kenna,

Prosser Piranhas-ZZ, 1:03.94. 7, Levy, Madyson G, Toppenish Tarpons Swim Team,

1:07.29. 8, Mendoza, Bryleigh A, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:08.42. 9,

Wheeler, Tehya L, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:09.97. 10, Kroll, Elizabeth,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:15.80. 11, Mullinax, Ciara A, Selah Dolphins

Swim Team, 1:16.10. 12, Shirley, Violet, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:17.96.

13, Salgado, Emily J, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:18.46. 14, Koerner,

Kapri, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:32.10. 15, Harrington, Livi G, Selah

Dolphins Swim Team, 1:40.11. 16, Figueroa, Jessika A, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:42.08. 17, Truman, Kayla D, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:43.81. 18,

Curfman, Ava L, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:45.08. 19, Smartlowit, Shanell

E, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:13.63.

Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle

1, Scott, Bon V, Naches Barracudas Swim Team, 53.06. 2, Bruhn, Logan z,

Toppenish Tarpons Swim Team, 56.18. 3, Miles, Ridge W, Naches Barracudas Swim

Team, 57.10. 4, Marroquin, Samuel, Othello Barracudas, 57.24. 5, Stanton, Bug

G, Naches Barracudas Swim Team, 1:01.51. 6, Medelez, Emmitt L, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:04.05. 7, Schab, Asher B, Prosser Piranhas-ZZ, 1:05.40.

8, Hauver, Blake A, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:06.09. 9, Blair, Luke,

Prosser Piranhas-ZZ, 1:06.65. 10, Garcia, Cristian J, Sunnyside Rotary Swim

Team, 1:08.38. 11, Selam, Jude S, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:14.44. 12,

Miller, Conner J, Prosser Piranhas-ZZ, 1:15.30. 13, Campos, Kaleb M, Sunnyside

Rotary Swim Team, 1:21.29. 14, Beltran, Esau U, Sunnyside Rotary Swim Team,

1:24.56. 15, Soto, Jaycek A, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:27.15. 16, Hudson,

Mac M, Selah Dolphins Swim Team, 1:31.91. 17, Romero, MACK, Sunnyside Rotary

Swim Team, 1:50.57. 18, Hernandez, Talan R, Toppenish Tarpons Swim Team,

2:04.58. 19, Maybee, Jaxxon, Selah Dolphins Swim Team, 2:09.59. 20, Wagner,

Broden M, Selah Dolphins Swim Team, 2:37.14.

Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

1, Hull, Cheyenne, Selah Dolphins Swim Team, 40.26. 2, Frantz, Nyah, Okanogan

County Summer Swim Le-IE, 42.30. 3, James-Teeias, Sophi A, Toppenish Tarpons

Swim Team, 42.71. 4, Zoretic, Sara, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 46.21.

5, Garcia, Isa V, Toppenish Tarpons Swim Team, 48.68. 6, Trick, Ella M, Selah

Dolphins Swim Team, 51.41. 7, Phaengpha, Aniela O, Grandview Rotary Swim Team,

53.33. 8, Saldana, Ellie, Prosser Piranhas-ZZ, 56.44. 9, Brandt, Averie M,

Toppenish Tarpons Swim Team, 58.78. 10, Garcia, Emmi A, Sunnyside Rotary Swim

Team, 1:01.54. 11, Birrueta, Adri L, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:04.02. 12,

Van Tress, Addison S, Grandview Rotary Swim Team, 1:13.81. 13, Scott, Teigan

M, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:16.28. 14, Flores, Millah E, Prosser

Piranhas-ZZ, 1:24.44. 15, Pruett, Tay J, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:35.63.

Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

1, Harrington, Devan, Sunnyside Rotary Swim Team, 38.26. 2, Mallonee, Emma

Sue, Toppenish Tarpons Swim Team, 41.53. 3, Blodgett, Elayna R, Selah Dolphins

Swim Team, 42.20. 4, Wyss, Dakota, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 42.74.

5, Mohrman, Ava E, Naches Barracudas Swim Team, 42.94. 6, Cantu, Alyssa N,

Prosser Piranhas-ZZ, 43.03. 7, Hayworth, Jaylynn, Toppenish Tarpons Swim Team,

47.94. 8, Remsberg, Helaina, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 48.29. 9,

Douglas, Abigail L, Othello Barracudas, 48.64. 10, Blodgett, Sophie G, Selah

Dolphins Swim Team, 48.68. 11, Fuerst, Miley, Selah Dolphins Swim Team, 50.28.

12, Poplaski, Samantha V, Selah Dolphins Swim Team, 51.84. 13, Lara, Kailee,

Naches Barracudas Swim Team, 52.90. 14, Mullinnex, Lucy M, Naches Barracudas

Swim Team, 54.96. 15, Moss, Madi M, Selah Dolphins Swim Team, 58.04. 16,

Cisneros, RoxxAnn, Grandview Rotary Swim Team, 58.95. 17, Hollowell, Bella R,

Selah Dolphins Swim Team, 1:04.49. 18, Cuevas, Alina M, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:08.73. 19, Gange, Natalee A, Grandview Rotary Swim Team, 1:10.69.

Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

1, Goudy, Matthew W, Toppenish Tarpons Swim Team, 49.72. 2, Bruhn, Karson a,

Toppenish Tarpons Swim Team, 53.44. 3, Curfman, RJ, Sunnyside Rotary Swim

Team, 53.91. 4, Ross, Luke, Othello Barracudas, 54.09. 5, Park, Jimmy, Prosser

Piranhas-ZZ, 59.91. 6, Saenz, Niko, Othello Barracudas, 1:06.48. 7, Graf,

Dutch G, Grandview Rotary Swim Team, 1:27.44.

Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

1, Jones, Logan J, Naches Barracudas Swim Team, 39.79. 2, Campos, Kael M,

Sunnyside Rotary Swim Team, 42.30. 3, Gudino, Johnny, Prosser Piranhas-ZZ,

42.31. 4, Marroquin, Martin, Othello Barracudas, 42.86. 5, Thompson, Preston,

Okanogan County Summer Swim Le-IE, 43.38. 6, Cardenas, Luke M, Naches

Barracudas Swim Team, 44.50. 7, Mendoza, Barron B, Toppenish Tarpons Swim

Team, 46.90. 8, Garza, Javy J, Sunnyside Rotary Swim Team, 47.26. 9,

Hernandez, Tegan I, Toppenish Tarpons Swim Team, 47.82. 10, Kibbe, Nathan,

Toppenish Tarpons Swim Team, 48.89. 11, Gonzalez, Zaiden L, Sunnyside Rotary

Swim Team, 52.87. 12, Thornbrugh, Luke M, Prosser Piranhas-ZZ, 55.19. 13,

Koerner-Hinchey, Jayden j, Toppenish Tarpons Swim Team, 58.20. 14, Benitez,

Jacob, Grandview Rotary Swim Team, 1:02.85. 15, Mullinax, Liam W, Selah

Dolphins Swim Team, 1:09.08. 16, Lustre, Josiah, Toppenish Tarpons Swim Team,

1:10.74. 17, Jimenez, Marcus V, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:14.23. 18,

Smartlowit, Donell A, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:16.67.

Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

1, Hudson, Claire E, Selah Dolphins Swim Team, 37.54. 2, Van Tress, Alyssa R,

Grandview Rotary Swim Team, 38.00. 3, Rocha, Gracie A, Othello Barracudas,

38.83. 4, Schlax-Hazzard, Alex K, Sunnyside Rotary Swim Team, 40.01. 5,

Oliphant, Lizzie A, Selah Dolphins Swim Team, 41.20. 6, Trevino, Elliana,

Grandview Rotary Swim Team, 41.65. 7, VanWieringen, Hailey M, Sunnyside Rotary

Swim Team, 42.01. 8, Albright, Leki, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 42.46.

9, Hunsaker, Taylor R, Prosser Piranhas-ZZ, 43.43. 10, Zuniga, Elena E,

Othello Barracudas, 48.83. 11, Birrueta, Bela J, Toppenish Tarpons Swim Team,

59.24. 12, Cuevas, Alyssa G, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:01.78. 13, Tynan,

Satus J, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:03.73.

Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

1, Alvarez, Jedida J, Grandview Rotary Swim Team, 36.46. 2, Miller, Faithe J,

Prosser Piranhas-ZZ, 36.72. 3, Hull, Mataya A, Toppenish Tarpons Swim Team,

38.43. 4, Owens, Paige A, Selah Dolphins Swim Team, 39.14. 5, Marroquin,

Magali, Othello Barracudas, 39.94. 6, Saldana, Chloe R, Prosser Piranhas-ZZ,

41.21. 7, Gamache, Sydney M, Prosser Piranhas-ZZ, 42.27. 8, Topper, Phoebe T,

Selah Dolphins Swim Team, 42.68. 9, Shirley, Skye, Toppenish Tarpons Swim

Team, 43.03. 10, Marquez, Yudi M, Selah Dolphins Swim Team, 43.92. 11,

Jimenez, Daniela M, Toppenish Tarpons Swim Team, 44.18. 12, Miles, Lillian E,

Naches Barracudas Swim Team, 45.61. 13, Miles, Brooke A, Naches Barracudas

Swim Team, 48.24. 14, Dooley, Rose I, Naches Barracudas Swim Team, 52.78. 15,

Montelongo Salis, Lauralia, Grandview Rotary Swim Team, 55.66.

Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

1, Hull, Ryker, Selah Dolphins Swim Team, 43.56. 2, Hernandez, Aj, Sunnyside

Rotary Swim Team, 46.43. 3, Bunnell, Alex A, Prosser Piranhas-ZZ, 46.73. 4,

Dooley, John P, Naches Barracudas Swim Team, 47.65. --, Villanueva,

Christopher J, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ.

Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

1, Frantz, Shad, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 32.12. 2, Parker, Liam,

Naches Barracudas Swim Team, 34.82. 3, Medelez, Vicente, Toppenish Tarpons

Swim Team, 35.58. 4, Cardenas, Gabe M, Naches Barracudas Swim Team, 36.65. 5,

Muro, Cain, Othello Barracudas, 37.36. 6, Hauver, Carter J, Sunnyside Rotary

Swim Team, 39.08. 7, Ross, Tanner, Othello Barracudas, 39.13. 8, Anderson,

Wyatt A, Naches Barracudas Swim Team, 39.36. 9, Sandoval, Yizzy, Toppenish

Tarpons Swim Team, 40.70. 10, Gonzalez, Samuel N, Sunnyside Rotary Swim Team,

44.15. 11, Washines, Maceo S, Toppenish Tarpons Swim Team, 45.58. 12, Chan,

Stanley, Prosser Piranhas-ZZ, 47.49. 13, James, Ryan, Toppenish Tarpons Swim

Team, 48.62. 14, Jones, Bradyn A, Naches Barracudas Swim Team, 48.83. 15,

Hurley, Kyu' L, Toppenish Tarpons Swim Team, 50.37. 16, Fahr, Donovan O,

Prosser Piranhas-ZZ, 50.99. 17, Troy, Noah D, Toppenish Tarpons Swim Team,

58.52. 18, Luna, Pablol, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:01.27.

Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

1, Grant, Sophie, Grandview Rotary Swim Team, 36.27. 2, Espinoza-Coleman,

Genesis A, Selah Dolphins Swim Team, 36.33. 3, Zoretic, Caroline, Okanogan

County Summer Swim Le-IE, 36.35. 4, Domanico, Anna, Prosser Piranhas-ZZ,

37.06. 5, Rice, Ellexis, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 38.49. 6, Scott,

Kellynn R, Naches Barracudas Swim Team, 38.69. 7, Stark, Carter L, Prosser

Piranhas-ZZ, 38.82. 8, Mohrman, Madi, Naches Barracudas Swim Team, 39.28. 9,

Gitchos, Stella, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 39.78. 10, Wheeler, Kaylee

A, Toppenish Tarpons Swim Team, 40.60. 11, Schab, Aussie M, Prosser

Piranhas-ZZ, 40.63. 12, Shannon, Sarah Mary M, Selah Dolphins Swim Team,

42.59. 13, Thomson, Calie M, Toppenish Tarpons Swim Team, 42.99. 14, Lustre,

Jaazaniah, Toppenish Tarpons Swim Team, 44.09. 15, Cloud, Tayera L, Toppenish

Tarpons Swim Team, 58.50.

Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

1, Manjarrez, Baylee J, Toppenish Tarpons Swim Team, 32.77. 2, Newell, Sierra

L, Selah Dolphins Swim Team, 33.91. 3, Douglas, Madisen K, Othello Barracudas,

35.19. 4, Duran, Daniella E, Sunnyside Rotary Swim Team, 36.41. 5, Willey,

Robin, Selah Dolphins Swim Team, 36.60. 6, Lucy, Mariah, Okanogan County

Summer Swim Le-IE, 36.75. 7, Field, Chelsea, Othello Barracudas, 37.86. 8,

Shirley, Holly, Toppenish Tarpons Swim Team, 38.62. 9, Jones, Kayle R, Naches

Barracudas Swim Team, 39.42. 10, Martinez, Lexi G, Toppenish Tarpons Swim

Team, 39.73. 11, Muro, Kailey G, Othello Barracudas, 40.63. 12, Henderson,

Destiny D, Selah Dolphins Swim Team, 40.76. 13, Arreola, Annika A, Naches

Barracudas Swim Team, 41.82. 14, Bunnell, Amelia M, Prosser Piranhas-ZZ,

44.20. 15, Rodriguez, Belen, Selah Dolphins Swim Team, 51.58. 16, Phillips,

Destiny D, Toppenish Tarpons Swim Team, 59.56.

Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle

1, Muffett, Ian M, Toppenish Tarpons Swim Team, 32.98. 2, Navarro, Ruben X,

Sunnyside Rotary Swim Team, 33.25. 3, Hernandez, Jordan, Grandview Rotary Swim

Team, 35.11. 4, Hoffman, Blaze B, Prosser Piranhas-ZZ, 35.25. 5, Helgert,

Mitchell J, Selah Dolphins Swim Team, 35.66. 6, Shultz, Logan, Prosser

Piranhas-ZZ, 36.75. 7, Hayworth, Nick, Toppenish Tarpons Swim Team, 38.02. 8,

John, Mondo R, Toppenish Tarpons Swim Team, 42.60. 9, Kibbe, Dallin, Toppenish

Tarpons Swim Team, 42.64. 10, Pacheco, Isaiah A, Toppenish Tarpons Swim Team,

42.65.

Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle 1, Ross, Lucas K, Naches Barracudas Swim Team, 32.53. 2, Villanueva, EJ J,

Sunnyside Rotary Swim Team, 33.34. 3, Mullinnex, John M, Naches Barracudas

Swim Team, 33.85. 4, Yanez, Chase, Sunnyside Rotary Swim Team, 34.42. 5,

Strom, Julian A, Toppenish Tarpons Swim Team, 34.85. 6, Castaneda, Sebastian,

Grandview Rotary Swim Team, 34.96. 7, Hansen, Jonathan, Selah Dolphins Swim

Team, 35.06. 8, Collins, Jeremiah D, Prosser Piranhas-ZZ, 39.38. 9, Freeburg,

Morgan, Selah Dolphins Swim Team, 39.55. 10, Fonseca, Matthew, Toppenish

Tarpons Swim Team, 42.56.

Girls 15-16 50 LC Meter Freestyle

1, Sanchez, Arianna, Sunnyside Rotary Swim Team, 32.52. 2, Weymuller, Eva,

Okanogan County Summer Swim Le-IE, 32.73. 3, Sanchez, Vicky, Okanogan County

Summer Swim Le-IE, 33.29. 4, Evans, Kenzie L, Sunnyside Rotary Swim Team,

35.36. 5, Sandoval, Mara, Toppenish Tarpons Swim Team, 36.84. 6, Shultz,

Brook, Prosser Piranhas-ZZ, 37.28. 7, Zoretic, Katherine, Okanogan County

Summer Swim Le-IE, 38.42. 8, Forrister, Rachel, Prosser Piranhas-ZZ, 38.86. 9,

Topper, Kylie T, Selah Dolphins Swim Team, 39.05. 10, Graf, Adri M, Grandview

Rotary Swim Team, 39.23. 11, Gonzalez, Lauren M, Toppenish Tarpons Swim Team,

39.65. 12, Bryan, Grace L, Prosser Piranhas-ZZ, 40.94. 13, Miller, Myanda E,

Prosser Piranhas-ZZ, 41.99. 14, Gil, Shantel S, Toppenish Tarpons Swim Team,

43.10. 15, Mendez, Madi R, Prosser Piranhas-ZZ, 43.49. 16, Villarruel, Alexia

M, Toppenish Tarpons Swim Team, 44.11. 17, Miles, Rebecca J, Naches Barracudas

Swim Team, 54.89.

Girls 17-18 50 LC Meter Freestyle

1, Sandoval, Elie, Toppenish Tarpons Swim Team, 35.45. 2, Gonzalez, Nicole A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 35.93. 3, Pena, Felicia, Grandview Rotary Swim

Team, 37.56. 4, Parker, Olivia, Naches Barracudas Swim Team, 37.70. 5,

Mendoza, Mercedes h, Grandview Rotary Swim Team, 38.29. 6, Ruiz, Cha-Cha M,

Grandview Rotary Swim Team, 45.45.

Boys 15-16 50 LC Meter Freestyle

1, Black, Maxx E, Naches Barracudas Swim Team, 28.75. 2, Bazaldua, Alec S,

Toppenish Tarpons Swim Team, 29.47. 3, Cortez, Nicolas, Grandview Rotary Swim

Team, 31.52. 4, Ross, Vinny C, Naches Barracudas Swim Team, 32.47. 5, Miles,

James C, Naches Barracudas Swim Team, 32.91. 6, Trevino, Aiden J, Grandview

Rotary Swim Team, 33.83. 7, Parker, Brysen, Naches Barracudas Swim Team,

35.95. 8, Carter, Teigan, Selah Dolphins Swim Team, 37.70. 9, Stanton, Big

Hoss L, Naches Barracudas Swim Team, 42.07. 10, Hart, Luke w, Toppenish

Tarpons Swim Team, 42.89.

Boys 17-18 50 LC Meter Freestyle

1, Johnson, Alex, Selah Dolphins Swim Team, 27.81. 2, Vick, Carson P, Selah

Dolphins Swim Team, 28.11. 3, Lara, Jonathon, Naches Barracudas Swim Team,

32.56. 4, Flores, Jonathan, Grandview Rotary Swim Team, 35.04.

Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM

1, Hull, Cheyenne, Selah Dolphins Swim Team, 4:00.99. 2, Muffett, Kellee J,

Toppenish Tarpons Swim Team, 4:09.41. 3, Trick, Ella M, Selah Dolphins Swim

Team, 4:43.46.

Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM

1, Harrington, Devan, Sunnyside Rotary Swim Team, 3:54.43. 2, Mallonee, Emma

Sue, Toppenish Tarpons Swim Team, 4:01.51. 3, Mohrman, Ava E, Naches

Barracudas Swim Team, 4:08.10. 4, Blodgett, Elayna R, Selah Dolphins Swim

Team, 4:10.65. 5, Koerner, Maci, Toppenish Tarpons Swim Team, 4:22.41. 6,

Curfman, TylerAnn A, Sunnyside Rotary Swim Team, 4:26.23. 7, Fuerst, Miley,

Selah Dolphins Swim Team, 4:34.67. 8, Hayworth, Jaylynn, Toppenish Tarpons

Swim Team, 4:40.67. 9, Levy, Sadie L, Toppenish Tarpons Swim Team, 4:53.18.

10, Levy, Madyson G, Toppenish Tarpons Swim Team, 6:24.32.

Boys 9 Year Olds 200 LC Meter IM

1, Perkins, Justin R, Prosser Piranhas-ZZ, 4:32.41. 2, Graf, Dutch G,

Grandview Rotary Swim Team, 6:34.99. --, Goudy, Matthew W, Toppenish Tarpons

Swim Team, DQ.

Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM 1, Gudino, Johnny, Prosser Piranhas-ZZ, 3:54.02. 2, Jones, Logan J, Naches

Barracudas Swim Team, 3:54.44. 3, Cardenas, Luke M, Naches Barracudas Swim

Team, 4:12.97. 4, Strand, Joshua, Selah Dolphins Swim Team, 4:13.29. 5, Blair,

Aiden, Prosser Piranhas-ZZ, 4:16.45. 6, Campos, Kael M, Sunnyside Rotary Swim

Team, 4:19.96. 7, Palmer, Kameron S, Selah Dolphins Swim Team, 5:08.16. 8,

Thornbrugh, Luke M, Prosser Piranhas-ZZ, 5:55.51. --, Van Pelt, Daunte O,

Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Mendoza, Barron B, Toppenish Tarpons Swim

Team, DQ.

Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM 1, Van Tress, Alyssa R, Grandview Rotary Swim Team, 3:35.81. 2, Parrish,

Lillia, Othello Barracudas, 3:47.07. 3, Shade, Sami, Othello Barracudas,

4:15.57. 4, Perkins, Hannah M, Prosser Piranhas-ZZ, 4:26.61. 5, Wheeler, Malia

D, Toppenish Tarpons Swim Team, 4:34.36. 6, Strom, Naylanee M, Toppenish

Tarpons Swim Team, 4:37.77. --, VanWieringen, Hailey M, Sunnyside Rotary Swim

Team, DQ. --, Hunsaker, Taylor R, Prosser Piranhas-ZZ, DQ.

Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM 1, Miller, Faithe J, Prosser Piranhas-ZZ, 3:41.14. 2, Hull, Mataya A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 4:07.20. 3, Marquez, Yudi M, Selah Dolphins Swim

Team, 4:27.13. --, Alvarez, Jedida J, Grandview Rotary Swim Team, DQ.

Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM

1, Hull, Ryker, Selah Dolphins Swim Team, 4:26.20. 2, Mullinax, Declan J,

Selah Dolphins Swim Team, 4:54.08. --, Garcia, Jaithan A, Sunnyside Rotary

Swim Team, DQ.

Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM 1, Frantz, Shad, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 3:01.68!. 2, Hudson,

Charlie M, Selah Dolphins Swim Team, 3:03.15. 3, Cardenas, Gabe M, Naches

Barracudas Swim Team, 3:29.92. 4, Medelez, Vicente, Toppenish Tarpons Swim

Team, 3:36.56. 5, Felicetti, Ethan, Prosser Piranhas-ZZ, 3:41.35. 6, Anderson,

Wyatt A, Naches Barracudas Swim Team, 3:41.90. 7, Muro, Cain, Othello

Barracudas, 3:53.75. 8, Bjur, Michael, Toppenish Tarpons Swim Team, 3:54.96.

9, Hauver, Carter J, Sunnyside Rotary Swim Team, 4:26.53. --, Jones, Bradyn A,

Naches Barracudas Swim Team, DQ. --, Fahr, Donovan O, Prosser Piranhas-ZZ, DQ.

Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM

1, Vick, Izzy B, Selah Dolphins Swim Team, 3:09.39. 2, Strand, Caitlin, Selah

Dolphins Swim Team, 3:29.44. 3, Vazquez, Liz, Toppenish Tarpons Swim Team,

3:32.18. 4, Espinoza-Coleman, Genesis A, Selah Dolphins Swim Team, 3:35.37. 5,

Scott, Kellynn R, Naches Barracudas Swim Team, 3:39.59. 6, Domanico, Anna,

Prosser Piranhas-ZZ, 3:47.33. 7, Wheeler, Kaylee A, Toppenish Tarpons Swim

Team, 3:51.55.

Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM

1, Ramos, Katie J, Selah Dolphins Swim Team, 2:56.91. 2, Parrish, Elaina,

Othello Barracudas, 3:23.28. 3, Willey, Robin, Selah Dolphins Swim Team,

3:23.40. 4, Manjarrez, Baylee J, Toppenish Tarpons Swim Team, 3:27.87. 5,

Goudy, McKayla W, Toppenish Tarpons Swim Team, 3:34.29. 6, Douglas, Madisen K,

Othello Barracudas, 3:48.04. 7, Arreola, Annika A, Naches Barracudas Swim

Team, 4:14.73. 8, Shirley, Holly, Toppenish Tarpons Swim Team, 4:22.76.

Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM 1, Bazaldua, Blake M, Toppenish Tarpons Swim Team, 3:04.20. 2, Hoffman, Blaze

B, Prosser Piranhas-ZZ, 3:23.98. 3, Hayworth, Nick, Toppenish Tarpons Swim

Team, 3:48.78. 4, Kibbe, Dallin, Toppenish Tarpons Swim Team, 4:16.56.

Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM

1, Hauver, Cannon G, Sunnyside Rotary Swim Team, 3:30.88. 2, Strom, Julian A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 3:40.47. 3, Collins, Jeremiah D, Prosser

Piranhas-ZZ, 3:59.66. 4, Mendoza, Diego c, Grandview Rotary Swim Team,

3:59.74. 5, Freeburg, Morgan, Selah Dolphins Swim Team, 4:11.07. --,

Mullinnex, John M, Naches Barracudas Swim Team, DQ.

Girls 15-16 200 LC Meter IM 1, Sanchez, Arianna, Sunnyside Rotary Swim Team, 3:07.52. 2, Weymuller, Eva,

Okanogan County Summer Swim Le-IE, 3:07.71. 3, Swindell, McKenna, Selah

Dolphins Swim Team, 3:21.72. 4, Ott, Katy R, Prosser Piranhas-ZZ, 3:32.27. 5,

Forrister, Rachel, Prosser Piranhas-ZZ, 3:35.01. 6, Sandoval, Mara, Toppenish

Tarpons Swim Team, 3:35.82. 7, Evans, Kenzie L, Sunnyside Rotary Swim Team,

3:40.79. 8, Gonzalez, Lauren M, Toppenish Tarpons Swim Team, 3:46.74. 9,

Miller, Myanda E, Prosser Piranhas-ZZ, 3:52.13.

Girls 17-18 200 LC Meter IM

1, Rees, Jesse M, Selah Dolphins Swim Team, 3:03.70. 2, Maltos, Savannah A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 3:20.41. 3, Sandoval, Elie, Toppenish Tarpons

Swim Team, 3:34.55.

Boys 15-16 200 LC Meter IM 1, Cavanaugh, Liam J, Selah Dolphins Swim Team, 2:44.85. 2, Black, Maxx E,

Naches Barracudas Swim Team, 2:47.97. 3, Vick, Cooper N, Selah Dolphins Swim

Team, 2:49.55. 4, Strand, Michael, Selah Dolphins Swim Team, 2:56.64. 5,

Smith, Jax C, Toppenish Tarpons Swim Team, 3:02.87. 6, Cortez, Nicolas,

Grandview Rotary Swim Team, 3:07.57.

Boys 17-18 200 LC Meter IM

1, Richardson, Will, Selah Dolphins Swim Team, 2:43.73.

Girls 8 & Under 200 LC Meter Medley Relay

1, Toppenish Tarpons Swim Team 'A' 4:31.87. --, Toppenish Tarpons Swim Team

'B' DQ.

Boys 8 & Under 200 LC Meter Medley Relay

--, Sunnyside Rotary Swim Team 'A' DQ.

Girls 9-10 200 LC Meter Medley Relay

1, Selah Dolphins Swim Team 'A' 3:31.40. 2, Toppenish Tarpons Swim Team 'A'

3:33.72. 3, Selah Dolphins Swim Team 'B' 4:24.19. 4, Toppenish Tarpons Swim

Team 'C' 5:09.95. 5, Prosser Piranhas-ZZ 'A' 5:34.56. --, Okanogan County

Summer Swim Le-IE 'A' DQ. --, Grandview Rotary Swim Team 'A' DQ.

Boys 9-10 200 LC Meter Medley Relay

1, Prosser Piranhas-ZZ 'A' 4:10.87. 2, Selah Dolphins Swim Team 'A' 4:33.14.

--, Toppenish Tarpons Swim Team 'A' DQ. --, Toppenish Tarpons Swim Team 'B'

DQ. --, Sunnyside Rotary Swim Team 'A' DQ.

Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay

1, Prosser Piranhas-ZZ 'A' 3:01.99. 2, Selah Dolphins Swim Team 'A' 3:05.02.

3, Toppenish Tarpons Swim Team 'A' 3:26.76. --, Toppenish Tarpons Swim Team

'B' DQ. --, Grandview Rotary Swim Team 'A' DQ.

Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay

1, Sunnyside Rotary Swim Team 'A' 3:14.74. 2, Toppenish Tarpons Swim Team 'A'

3:15.70. 3, Naches Barracudas Swim Team 'A' 3:31.69. 4, Prosser Piranhas-ZZ

'A' 3:58.30.

Girls 13-14 200 LC Meter Medley Relay

1, Selah Dolphins Swim Team 'A' 2:37.69*. 2, Toppenish Tarpons Swim Team 'A'

2:50.95. 3, Okanogan County Summer Swim Le-IE 'A' 2:58.26. 4, Selah Dolphins

Swim Team 'B' 3:10.61. 5, Toppenish Tarpons Swim Team 'B' 3:22.55.

Boys 13-14 200 LC Meter Medley Relay

1, Toppenish Tarpons Swim Team 'A' 2:40.67. 2, Sunnyside Rotary Swim Team 'A'

2:43.27.

Girls 15-18 200 LC Meter Medley Relay 1, Toppenish Tarpons Swim Team 'A' 2:39.55. 2, Selah Dolphins Swim Team 'A'

2:41.11. 3, Prosser Piranhas-ZZ 'A' 2:51.25. 4, Okanogan County Summer Swim

Le-IE 'A' 2:53.23.

Boys 15-18 200 LC Meter Medley Relay

1, Selah Dolphins Swim Team 'A' 2:12.54. 2, Naches Barracudas Swim Team 'A'

2:32.70. 3, Selah Dolphins Swim Team 'B' 2:36.20. 4, Prosser Piranhas-ZZ 'A'

2:47.98.

Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke

1, Strom, Julianee K, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:56.07. --, Shirley,

Violet, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Wheeler, Tehya L, Toppenish

Tarpons Swim Team, DQ. --, Koerner, Kapri, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

--, Mendoza, Bryleigh A, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

1, Frantz, Nyah, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:57.16. 2, Hull,

Cheyenne, Selah Dolphins Swim Team, 2:06.15. 3, Trick, Ella M, Selah Dolphins

Swim Team, 2:12.76. 4, Garcia, Isa V, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:22.36.

--, Scott, Teigan M, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Pruett, Tay J,

Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

1, Harrington, Devan, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:54.31. 2, Blodgett, Elayna

R, Selah Dolphins Swim Team, 2:02.01. 3, Koerner, Maci, Toppenish Tarpons Swim

Team, 2:03.59. 4, Fuerst, Miley, Selah Dolphins Swim Team, 2:07.14. 5,

Remsberg, Helaina, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 2:07.21. 6, Blodgett,

Sophie G, Selah Dolphins Swim Team, 2:08.86. 7, Garza, Richelle, Selah

Dolphins Swim Team, 2:09.40. 8, Mallonee, Emma Sue, Toppenish Tarpons Swim

Team, 2:12.52. 9, Douglas, Abigail L, Othello Barracudas, 2:18.50. 10,

Mullinnex, Lucy M, Naches Barracudas Swim Team, 2:27.23. 11, Poplaski,

Samantha V, Selah Dolphins Swim Team, 2:32.98. 12, Moss, Madi M, Selah

Dolphins Swim Team, 2:55.85. --, Binfet, Grace, Grandview Rotary Swim Team,

DQ. --, Curfman, TylerAnn A, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ. --, Cuevas, Alina

M, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke

--, Miles, Ridge W, Naches Barracudas Swim Team, DQ.

Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

1, Perkins, Justin R, Prosser Piranhas-ZZ, 2:00.00. 2, Graf, Dutch G,

Grandview Rotary Swim Team, 2:18.74. --, Curfman, RJ, Sunnyside Rotary Swim

Team, DQ. --, Bruhn, Karson a, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Ross,

Luke, Othello Barracudas, DQ. --, Saenz, Niko, Othello Barracudas, DQ.

Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

1, Cardenas, Luke M, Naches Barracudas Swim Team, 1:56.79. 2, Strand, Joshua,

Selah Dolphins Swim Team, 2:06.88. 3, Campos, Kael M, Sunnyside Rotary Swim

Team, 2:07.52. 4, Gonzalez, Zaiden L, Sunnyside Rotary Swim Team, 2:24.33. 5,

Garza, Javy J, Sunnyside Rotary Swim Team, 2:24.58. 6, Mullinax, Liam W, Selah

Dolphins Swim Team, 3:01.70. --, Koerner-Hinchey, Jayden j, Toppenish Tarpons

Swim Team, DQ. --, Lustre, Josiah, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --,

Thornbrugh, Luke M, Prosser Piranhas-ZZ, DQ.

Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

1, Van Tress, Alyssa R, Grandview Rotary Swim Team, 1:48.52. 2, Perkins,

Hannah M, Prosser Piranhas-ZZ, 1:55.66. 3, Albright, Leki, Okanogan County

Summer Swim Le-IE, 1:57.85. 4, Schlax-Hazzard, Alex K, Sunnyside Rotary Swim

Team, 1:58.26. 5, Trevino, Elliana, Grandview Rotary Swim Team, 2:12.07. 6,

Oliphant, Lizzie A, Selah Dolphins Swim Team, 2:14.50. 7, Rocha, Gracie A,

Othello Barracudas, 2:22.87. 8, Wheeler, Malia D, Toppenish Tarpons Swim Team,

2:25.28. 9, Tynan, Satus J, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:41.51. --, Cuevas,

Alyssa G, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Shade, Sami, Othello

Barracudas, DQ. --, Hunsaker, Taylor R, Prosser Piranhas-ZZ, DQ. --, Birrueta,

Bela J, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

1, Shirley, Skye, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:48.35. 2, Topper, Phoebe T,

Selah Dolphins Swim Team, 1:51.44. 3, Miles, Brooke A, Naches Barracudas Swim

Team, 1:51.48. 4, Hull, Mataya A, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:03.35. 5,

Saldana, Chloe R, Prosser Piranhas-ZZ, 2:04.30. 6, Miles, Lillian E, Naches

Barracudas Swim Team, 2:06.35. 7, Dooley, Rose I, Naches Barracudas Swim Team,

2:13.28.

Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

1, Villanueva, Christopher J, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:52.95. 2, Hull,

Ryker, Selah Dolphins Swim Team, 2:16.34. 3, Bunnell, Alex A, Prosser

Piranhas-ZZ, 2:19.64. --, Garcia, Jaithan A, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ.

--, Dooley, John P, Naches Barracudas Swim Team, DQ. --, Mullinax, Declan J,

Selah Dolphins Swim Team, DQ.

Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

1, Cardenas, Gabe M, Naches Barracudas Swim Team, 1:43.83. 2, Ross, Tanner,

Othello Barracudas, 1:51.46. 3, Gonzalez, Samuel N, Sunnyside Rotary Swim

Team, 1:53.34. 4, Felicetti, Ethan, Prosser Piranhas-ZZ, 1:55.19. 5, Bjur,

Michael, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:56.82. --, James, Ryan, Toppenish

Tarpons Swim Team, DQ. --, Washines, Maceo S, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

--, Chan, Stanley, Prosser Piranhas-ZZ, DQ.

Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

1, Espinoza-Coleman, Genesis A, Selah Dolphins Swim Team, 1:45.99. 2, Scott,

Kellynn R, Naches Barracudas Swim Team, 1:47.38. 3, Strand, Caitlin, Selah

Dolphins Swim Team, 1:47.49. 4, Gitchos, Stella, Okanogan County Summer Swim

Le-IE, 1:50.44. 5, Grant, Sophie, Grandview Rotary Swim Team, 1:56.48. 6,

Schab, Aussie M, Prosser Piranhas-ZZ, 2:10.85.

Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

1, Ramos, Katie J, Selah Dolphins Swim Team, 1:37.06. 2, Douglas, Madisen K,

Othello Barracudas, 1:40.37. 3, Manjarrez, Baylee J, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:40.74. 4, Lucy, Mariah, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:46.00. 5,

Newell, Sierra L, Selah Dolphins Swim Team, 1:46.73. 6, Field, Chelsea,

Othello Barracudas, 1:59.41. 7, Bunnell, Amelia M, Prosser Piranhas-ZZ,

2:10.68. 8, Shirley, Holly, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:18.75. --,

Phillips, Destiny D, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

1, Bazaldua, Blake M, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:29.56. 2, Muffett, Ian M,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:35.31. 3, Haeger, Jonathan, Okanogan County

Summer Swim Le-IE, 1:50.20. 4, Hayworth, Nick, Toppenish Tarpons Swim Team,

2:04.00.

Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke

1, Villanueva, EJ J, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:37.87. 2, Strom, Julian A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:40.55. 3, Smasne, Damian E, Grandview Rotary

Swim Team, 1:41.59. 4, Hauver, Cannon G, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:41.77.

5, Yanez, Chase, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:50.49. 6, Hansen, Jonathan,

Selah Dolphins Swim Team, 1:51.19. --, Mullinnex, John M, Naches Barracudas

Swim Team, DQ. --, Fonseca, Matthew, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Girls 15-16 100 LC Meter Breaststroke

1, Schloss, Kahlani, Selah Dolphins Swim Team, 1:31.62. 2, Weymuller, Eva,

Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:34.39. 3, Bryan, Grace L, Prosser

Piranhas-ZZ, 1:44.93. 4, Gonzalez, Lauren M, Toppenish Tarpons Swim Team,

1:46.05. 5, Swindell, McKenna, Selah Dolphins Swim Team, 1:49.98. 6, Ott, Katy

R, Prosser Piranhas-ZZ, 1:55.55. 7, Zoretic, Katherine, Okanogan County Summer

Swim Le-IE, 1:55.64. 8, Miller, Myanda E, Prosser Piranhas-ZZ, 2:06.07.

Girls 17-18 100 LC Meter Breaststroke

1, Gonzalez, Nicole A, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:28.46. 2, Rees, Jesse M,

Selah Dolphins Swim Team, 1:32.90. 3, Mendoza, Mercedes h, Grandview Rotary

Swim Team, 1:47.00. 4, Ruiz, Cha-Cha M, Grandview Rotary Swim Team, 1:55.30.

Boys 15-16 100 LC Meter Breaststroke

1, Cortez, Nicolas, Grandview Rotary Swim Team, 1:27.95. 2, Strand, Michael,

Selah Dolphins Swim Team, 1:31.06. 3, Cavanaugh, Liam J, Selah Dolphins Swim

Team, 1:32.19. 4, Miles, James C, Naches Barracudas Swim Team, 1:38.51. 5,

Oliphant, Nathan J, Selah Dolphins Swim Team, 1:43.93. 6, Malave, Christian J,

Prosser Piranhas-ZZ, 1:45.09. --, Hart, Luke w, Toppenish Tarpons Swim Team,

DQ.

Boys 17-18 100 LC Meter Breaststroke

1, Vick, Carson P, Selah Dolphins Swim Team, 1:19.94. 2, Richardson, Will,

Selah Dolphins Swim Team, 1:20.69. 3, Beierle, Austin, Prosser Piranhas-ZZ,

1:32.63. 4, Lara, Jonathon, Naches Barracudas Swim Team, 1:43.14.

Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle

1, Strom, Julianee K, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:07.07. 2, Camp, Kenna,

Prosser Piranhas-ZZ, 2:13.66. 3, Levy, Madyson G, Toppenish Tarpons Swim Team,

2:26.99. 4, Shirley, Violet, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:45.82. --, Levy,

Sadie L, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

1, Hull, Cheyenne, Selah Dolphins Swim Team, 1:33.02. 2, James-Teeias, Sophi

A, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:38.63. 3, Muffett, Kellee J, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:41.04. 4, Garcia, Isa V, Toppenish Tarpons Swim Team,

1:52.75. 5, Phaengpha, Aniela O, Grandview Rotary Swim Team, 2:01.02. 6,

Brandt, Averie M, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:16.17. 7, Garcia, Emmi A,

Sunnyside Rotary Swim Team, 2:22.67. 8, Birrueta, Adri L, Toppenish Tarpons

Swim Team, 2:26.34.

Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

1, Harrington, Devan, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:31.84. 2, Mallonee, Emma

Sue, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:34.20. 3, Blodgett, Elayna R, Selah

Dolphins Swim Team, 1:34.78. 4, Wyss, Dakota, Okanogan County Summer Swim

Le-IE, 1:38.21. 5, Curfman, TylerAnn A, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:40.97.

6, Haeger, Noelle, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:43.07. 7, Garza,

Richelle, Selah Dolphins Swim Team, 1:43.96. 8, Blodgett, Sophie G, Selah

Dolphins Swim Team, 1:50.19. 9, Hayworth, Jaylynn, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:50.26. 10, Pendleton, Braylee B, Selah Dolphins Swim Team, 1:50.48.

11, Remsberg, Helaina, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:51.86. 12,

Douglas, Abigail L, Othello Barracudas, 1:52.31. 13, Koerner, Maci, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:57.36. 14, Lara, Kailee, Naches Barracudas Swim Team,

1:59.10. 15, Moss, Madi M, Selah Dolphins Swim Team, 2:12.53. 16, Cuevas,

Alina M, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:38.00.

Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle

1, Scott, Bon V, Naches Barracudas Swim Team, 1:58.88. 2, Miles, Ridge W,

Naches Barracudas Swim Team, 2:06.50. 3, Haeger, Seth, Okanogan County Summer

Swim Le-IE, 2:07.73. 4, Bruhn, Logan z, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:08.74.

5, Medelez, Emmitt L, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:10.83. 6, Blair, Luke,

Prosser Piranhas-ZZ, 2:22.58. 7, Schab, Asher B, Prosser Piranhas-ZZ, 2:26.23.

8, Miller, Conner J, Prosser Piranhas-ZZ, 2:39.73. 9, Beltran, Esau U,

Sunnyside Rotary Swim Team, 2:56.29.

Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

1, Goudy, Matthew W, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:52.56. 2, Perkins, Justin

R, Prosser Piranhas-ZZ, 1:53.55. 3, Curfman, RJ, Sunnyside Rotary Swim Team,

1:54.00. 4, Park, Jimmy, Prosser Piranhas-ZZ, 2:10.57. 5, Saenz, Niko, Othello

Barracudas, 2:17.31. 6, Ross, Luke, Othello Barracudas, 2:29.16.

Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

1, Jones, Logan J, Naches Barracudas Swim Team, 1:31.23. 2, Campos, Kael M,

Sunnyside Rotary Swim Team, 1:40.58. 3, Garza, Javy J, Sunnyside Rotary Swim

Team, 1:42.58. 4, Mendoza, Barron B, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:44.63. 5,

Thompson, Preston, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:45.60. 6, Blair,

Aiden, Prosser Piranhas-ZZ, 1:46.70. 7, Van Pelt, Daunte O, Toppenish Tarpons

Swim Team, 1:46.82. 8, Strand, Joshua, Selah Dolphins Swim Team, 1:51.46. 9,

Gonzalez, Zaiden L, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:58.40. 10, Rodriguez, Nico,

Selah Dolphins Swim Team, 2:01.14. 11, Koerner-Hinchey, Jayden j, Toppenish

Tarpons Swim Team, 2:03.78. 12, Palmer, Kameron S, Selah Dolphins Swim Team,

2:06.10. 13, Thornbrugh, Luke M, Prosser Piranhas-ZZ, 2:09.02. 14, Benitez,

Jacob, Grandview Rotary Swim Team, 2:20.69. 15, Lustre, Josiah, Toppenish

Tarpons Swim Team, 3:04.02.

Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

1, Van Tress, Alyssa R, Grandview Rotary Swim Team, 1:23.62. 2, Parrish,

Lillia, Othello Barracudas, 1:27.40. 3, Rocha, Gracie A, Othello Barracudas,

1:29.38. 4, Hudson, Claire E, Selah Dolphins Swim Team, 1:29.70. 5,

Schlax-Hazzard, Alex K, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:31.88. 6, Shade, Sami,

Othello Barracudas, 1:32.13. 7, Trevino, Elliana, Grandview Rotary Swim Team,

1:35.75. 8, Oliphant, Lizzie A, Selah Dolphins Swim Team, 1:40.82. 9,

VanWieringen, Hailey M, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:42.14. 10, Torres,

Angeles M, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:49.77. 11, Birrueta, Bela J,

Toppenish Tarpons Swim Team, 2:03.41. 12, Perkins, Hannah M, Prosser

Piranhas-ZZ, 2:06.69. 13, Cuevas, Alyssa G, Toppenish Tarpons Swim Team,

2:17.74.

Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

1, Alvarez, Jedida J, Grandview Rotary Swim Team, 1:21.21. 2, Miller, Faithe

J, Prosser Piranhas-ZZ, 1:25.26. 3, Hull, Mataya A, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:30.11. 4, Owens, Paige A, Selah Dolphins Swim Team, 1:30.48. 5,

Saldana, Chloe R, Prosser Piranhas-ZZ, 1:32.18. 6, Shirley, Skye, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:35.27. 7, Jimenez, Daniela M, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:35.98. 8, Gamache, Sydney M, Prosser Piranhas-ZZ, 1:37.41. 9, Marquez,

Yudi M, Selah Dolphins Swim Team, 1:37.64. 10, Topper, Phoebe T, Selah

Dolphins Swim Team, 1:37.65. 11, Miles, Brooke A, Naches Barracudas Swim Team,

1:52.08. 12, Dooley, Rose I, Naches Barracudas Swim Team, 2:19.12.

Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

1, Villanueva, Christopher J, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:19.79. 2, Bunnell,

Alex A, Prosser Piranhas-ZZ, 1:40.78. 3, Hernandez, Aj, Sunnyside Rotary Swim

Team, 1:44.95. 4, Hull, Ryker, Selah Dolphins Swim Team, 1:49.87. 5, Dooley,

John P, Naches Barracudas Swim Team, 1:58.77. 6, Garcia, Jaithan A, Sunnyside

Rotary Swim Team, 2:02.64.

Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

1, Hudson, Charlie M, Selah Dolphins Swim Team, 1:10.63. 2, Frantz, Shad,

Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:11.11. 3, Medelez, Vicente, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:20.74. 4, Muro, Cain, Othello Barracudas, 1:21.93. 5,

Anderson, Wyatt A, Naches Barracudas Swim Team, 1:28.63. 6, Felicetti, Ethan,

Prosser Piranhas-ZZ, 1:29.11. 7, Ross, Tanner, Othello Barracudas, 1:31.39. 8,

Bjur, Michael, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:32.87. 9, Hauver, Carter J,

Sunnyside Rotary Swim Team, 1:36.38. 10, Sandoval, Yizzy, Toppenish Tarpons

Swim Team, 1:38.52. 11, Gonzalez, Samuel N, Sunnyside Rotary Swim Team,

1:43.53. 12, Washines, Maceo S, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:44.89. 13,

James, Ryan, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:50.29. 14, Fahr, Donovan O,

Prosser Piranhas-ZZ, 1:52.22. 15, Jones, Bradyn A, Naches Barracudas Swim

Team, 2:05.08. 16, Luna, Pablol, Toppenish Tarpons Swim Team, 2:19.27.

Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

1, Vick, Izzy B, Selah Dolphins Swim Team, 1:13.23. 2, Zoretic, Caroline,

Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:19.66. 3, Vazquez, Liz, Toppenish Tarpons

Swim Team, 1:21.56. 4, Grant, Sophie, Grandview Rotary Swim Team, 1:25.19. 5,

Strand, Caitlin, Selah Dolphins Swim Team, 1:25.61. 6, Rice, Ellexis, Okanogan

County Summer Swim Le-IE, 1:27.47. 7, Schab, Aussie M, Prosser Piranhas-ZZ,

1:30.42. 8, Wheeler, Kaylee A, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:32.64. 9,

Lustre, Jaazaniah, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:39.68. 10, Hernandez, Yazlyn

C, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:43.20. --, Thomson, Calie M, Toppenish

Tarpons Swim Team, DQ.

Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

1, Ramos, Katie J, Selah Dolphins Swim Team, 1:09.66. 2, Parrish, Elaina,

Othello Barracudas, 1:13.80. 3, Manjarrez, Baylee J, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:18.24. 4, Duran, Daniella E, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:19.50. 5,

Willey, Robin, Selah Dolphins Swim Team, 1:19.60. 6, Douglas, Madisen K,

Othello Barracudas, 1:22.39. 7, Goudy, McKayla W, Toppenish Tarpons Swim Team,

1:24.39. 8, Newell, Sierra L, Selah Dolphins Swim Team, 1:29.29. 9, Shirley,

Holly, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:29.64. 10, Jones, Kayle R, Naches

Barracudas Swim Team, 1:31.01. 11, Martinez, Lexi G, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:35.03. 12, Bunnell, Amelia M, Prosser Piranhas-ZZ, 1:41.82. 13,

Rodriguez, Belen, Selah Dolphins Swim Team, 1:58.65. 14, Phillips, Destiny D,

Toppenish Tarpons Swim Team, 2:05.33.

Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

1, Muffett, Ian M, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:13.87. 2, Navarro, Ruben X,

Sunnyside Rotary Swim Team, 1:16.65. 3, Shultz, Logan, Prosser Piranhas-ZZ,

1:24.19. 4, Helgert, Mitchell J, Selah Dolphins Swim Team, 1:24.50. 5, Haeger,

Jonathan, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:29.45. 6, John, Mondo R,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:29.91. 7, Hayworth, Nick, Toppenish Tarpons

Swim Team, 1:32.60. 8, Godinez, Cesar M, Prosser Piranhas-ZZ, 1:34.95.

Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle

1, Ross, Lucas K, Naches Barracudas Swim Team, 1:15.40. 2, Mullinnex, John M,

Naches Barracudas Swim Team, 1:16.12. 3, Smasne, Damian E, Grandview Rotary

Swim Team, 1:16.52. 4, Villanueva, EJ J, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:17.41.

5, Yanez, Chase, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:18.43. 6, Strom, Julian A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:20.50. 7, Hauver, Cannon G, Sunnyside Rotary

Swim Team, 1:20.67. 8, Hansen, Jonathan, Selah Dolphins Swim Team, 1:22.15. 9,

Mendoza, Diego c, Grandview Rotary Swim Team, 1:23.57. 10, Freeburg, Morgan,

Selah Dolphins Swim Team, 1:31.82. 11, Collins, Jeremiah D, Prosser

Piranhas-ZZ, 1:35.69. 12, Fonseca, Matthew, Toppenish Tarpons Swim Team,

1:42.65.

Girls 15-16 100 LC Meter Freestyle

1, Schloss, Kahlani, Selah Dolphins Swim Team, 1:09.58. 2, Sanchez, Vicky,

Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:13.94. 3, Weymuller, Eva, Okanogan County

Summer Swim Le-IE, 1:16.22. 4, Shultz, Brook, Prosser Piranhas-ZZ, 1:19.98. 5,

Sandoval, Mara, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:21.99. 6, Evans, Kenzie L,

Sunnyside Rotary Swim Team, 1:23.34. 7, Forrister, Rachel, Prosser

Piranhas-ZZ, 1:24.09. 8, Ott, Katy R, Prosser Piranhas-ZZ, 1:25.41. 9,

Zoretic, Katherine, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:25.77. 10, Haeger,

Carly, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:26.00. 11, Gonzalez, Lauren M,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:29.18. 12, Bryan, Grace L, Prosser Piranhas-ZZ,

1:32.07. 13, Gil, Shantel S, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:41.94. 14,

Villarruel, Alexia M, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:43.43. 15, Miles, Rebecca

J, Naches Barracudas Swim Team, 1:59.98.

Girls 17-18 100 LC Meter Freestyle

1, Rees, Jesse M, Selah Dolphins Swim Team, 1:15.12. 2, Maltos, Savannah A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:15.54. 3, Sandoval, Elie, Toppenish Tarpons

Swim Team, 1:18.21. 4, Pena, Felicia, Grandview Rotary Swim Team, 1:23.70. 5,

Mendoza, Mercedes h, Grandview Rotary Swim Team, 1:26.55.

Boys 15-16 100 LC Meter Freestyle

1, Black, Maxx E, Naches Barracudas Swim Team, 1:02.64. 2, Malave, Christian

J, Prosser Piranhas-ZZ, 1:05.12. 3, Vick, Cooper N, Selah Dolphins Swim Team,

1:06.16. 4, Bazaldua, Alec S, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:06.92. 5,

Cavanaugh, Liam J, Selah Dolphins Swim Team, 1:07.16. 6, Strand, Michael,

Selah Dolphins Swim Team, 1:09.88. 7, Cortez, Nicolas, Grandview Rotary Swim

Team, 1:11.08. 8, Ross, Vinny C, Naches Barracudas Swim Team, 1:11.31. 9,

Smith, Jax C, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:13.51. 10, Trevino, Aiden J,

Grandview Rotary Swim Team, 1:19.16. 11, Oliphant, Nathan J, Selah Dolphins

Swim Team, 1:25.77. 12, Carter, Teigan, Selah Dolphins Swim Team, 1:30.04.

Boys 17-18 100 LC Meter Freestyle

1, Richardson, Will, Selah Dolphins Swim Team, 1:01.51. 2, Vick, Carson P,

Selah Dolphins Swim Team, 1:04.46. 3, Johnson, Alex, Selah Dolphins Swim Team,

1:04.85. 4, Beierle, Austin, Prosser Piranhas-ZZ, 1:08.07. 5, Lara, Jonathon,

Naches Barracudas Swim Team, 1:20.26. 6, Flores, Jonathan, Grandview Rotary

Swim Team, 1:29.12.

Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly 1, Levy, Sadie L, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:02.95. 2, Anderson, Annika E,

Naches Barracudas Swim Team, 1:06.19. 3, Camp, Kenna, Prosser Piranhas-ZZ,

1:09.27. 4, Wheeler, Tehya L, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:25.87. 5, Levy,

Madyson G, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:34.44. 6, Strom, Julianee K,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:36.85. --, Mendoza, Bryleigh A, Toppenish

Tarpons Swim Team, DQ. --, Curfman, Ava L, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ. --,

Suarez, Aniah J, Grandview Rotary Swim Team, DQ. --, Koerner, Kapri, Toppenish

Tarpons Swim Team, DQ. --, Figueroa, Jessika A, Toppenish Tarpons Swim Team,

DQ.

Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly

1, Garcia, Cristian J, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:09.13. 2, Hauver, Blake

A, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:18.75. 3, Campos, Kaleb M, Sunnyside Rotary

Swim Team, 1:33.77. 4, Selam, Jude S, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:59.43.

--, Schab, Asher B, Prosser Piranhas-ZZ, DQ. --, Miller, Conner J, Prosser

Piranhas-ZZ, DQ. --, Medelez, Emmitt L, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --,

Bruhn, Logan z, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Miles, Ridge W, Naches

Barracudas Swim Team, DQ. --, Beltran, Esau U, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ.

--, Scott, Bon V, Naches Barracudas Swim Team, DQ. --, Blair, Luke, Prosser

Piranhas-ZZ, DQ. --, Soto, Jaycek A, Sunnyside Rotary Swim Team, DQ.

Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

1, Frantz, Nyah, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 54.34. 2, Hull, Cheyenne,

Selah Dolphins Swim Team, 54.95. 3, Zoretic, Sara, Okanogan County Summer Swim

Le-IE, 57.52. 4, Muffett, Kellee J, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:00.44. 5,

Trick, Ella M, Selah Dolphins Swim Team, 1:08.18. 6, Garcia, Emmi A, Sunnyside

Rotary Swim Team, 1:11.14. 7, Phaengpha, Aniela O, Grandview Rotary Swim Team,

1:12.07. 8, Birrueta, Adri L, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:30.47. 9, Scott,

Teigan M, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:32.58. --, James-Teeias, Sophi A,

Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Pruett, Tay J, Toppenish Tarpons Swim

Team, DQ. --, Godinez, Carla M, Prosser Piranhas-ZZ, DQ. --, Flores, Millah E,

Prosser Piranhas-ZZ, DQ. --, Brandt, Averie M, Toppenish Tarpons Swim Team,

DQ.

Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

1, Harrington, Devan, Sunnyside Rotary Swim Team, 47.84. 2, Koerner, Maci,

Toppenish Tarpons Swim Team, 54.72. 3, Blodgett, Elayna R, Selah Dolphins Swim

Team, 56.43. 4, Mallonee, Emma Sue, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:01.33. 5,

Fuerst, Miley, Selah Dolphins Swim Team, 1:04.63. 6, Curfman, TylerAnn A,

Sunnyside Rotary Swim Team, 1:09.15. 7, Hayworth, Jaylynn, Toppenish Tarpons

Swim Team, 1:09.95. 8, Mullinnex, Lucy M, Naches Barracudas Swim Team,

1:10.78. 9, Pendleton, Braylee B, Selah Dolphins Swim Team, 1:15.54. 10,

Binfet, Grace, Grandview Rotary Swim Team, 1:32.75. --, Gange, Natalee A,

Grandview Rotary Swim Team, DQ. --, Cuevas, Alina M, Toppenish Tarpons Swim

Team, DQ. --, Lara, Kailee, Naches Barracudas Swim Team, DQ.

Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

1, Park, Jimmy, Prosser Piranhas-ZZ, 1:07.27. 2, Goudy, Matthew W, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:10.63. 3, Curfman, RJ, Sunnyside Rotary Swim Team,

1:16.36. --, Bruhn, Karson a, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --, Graf, Dutch

G, Grandview Rotary Swim Team, DQ. --, Saenz, Niko, Othello Barracudas, DQ.

Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

1, Campos, Kael M, Sunnyside Rotary Swim Team, 54.37. 2, Blair, Aiden, Prosser

Piranhas-ZZ, 54.74. 3, Van Pelt, Daunte O, Toppenish Tarpons Swim Team, 59.41.

4, Jones, Logan J, Naches Barracudas Swim Team, 1:00.19. 5, Cardenas, Luke M,

Naches Barracudas Swim Team, 1:02.77. 6, Mendoza, Barron B, Toppenish Tarpons

Swim Team, 1:04.51. 7, Strand, Joshua, Selah Dolphins Swim Team, 1:04.83. 8,

Gonzalez, Zaiden L, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:07.42. 9, Benitez, Jacob,

Grandview Rotary Swim Team, 1:09.71. 10, Palmer, Kameron S, Selah Dolphins

Swim Team, 1:11.52. 11, Mullinax, Liam W, Selah Dolphins Swim Team, 1:15.19.

12, Jimenez, Marcus V, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:20.43.

Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

1, Van Tress, Alyssa R, Grandview Rotary Swim Team, 42.86. 2, Hudson, Claire

E, Selah Dolphins Swim Team, 43.85. 3, Parrish, Lillia, Othello Barracudas,

48.04. 4, Schlax-Hazzard, Alex K, Sunnyside Rotary Swim Team, 50.09. 5,

Trevino, Elliana, Grandview Rotary Swim Team, 53.20. 6, VanWieringen, Hailey

M, Sunnyside Rotary Swim Team, 53.27. 7, Shade, Sami, Othello Barracudas,

55.59. 8, Wheeler, Malia D, Toppenish Tarpons Swim Team, 58.99. 9, Cuevas,

Alyssa G, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:03.31. 10, Albright, Leki, Okanogan

County Summer Swim Le-IE, 1:04.72. 11, Torres, Angeles M, Toppenish Tarpons

Swim Team, 1:09.85. --, Hunsaker, Taylor R, Prosser Piranhas-ZZ, DQ.

Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

1, Alvarez, Jedida J, Grandview Rotary Swim Team, 39.31. 2, Miller, Faithe J,

Prosser Piranhas-ZZ, 43.03. 3, Gamache, Sydney M, Prosser Piranhas-ZZ, 48.21.

4, Marquez, Yudi M, Selah Dolphins Swim Team, 54.71. 5, Hull, Mataya A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 57.32. 6, Miles, Lillian E, Naches Barracudas

Swim Team, 57.79. 7, Montelongo Salis, Lauralia, Grandview Rotary Swim Team,

59.31. 8, Miles, Brooke A, Naches Barracudas Swim Team, 1:00.37. 9, Shirley,

Skye, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:01.07. 10, Jimenez, Daniela M, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:07.18. --, Nunez, Cinderella, Toppenish Tarpons Swim

Team, DQ.

Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

1, Villanueva, Christopher J, Sunnyside Rotary Swim Team, 40.96. 2, Mullinax,

Declan J, Selah Dolphins Swim Team, 1:11.59.

Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

1, Hudson, Charlie M, Selah Dolphins Swim Team, 34.78. 2, Frantz, Shad,

Okanogan County Summer Swim Le-IE, 35.42. 3, Cardenas, Gabe M, Naches

Barracudas Swim Team, 45.22. 4, Medelez, Vicente, Toppenish Tarpons Swim Team,

47.63. 5, Muro, Cain, Othello Barracudas, 47.82. 6, Sandoval, Yizzy, Toppenish

Tarpons Swim Team, 51.89. 7, Anderson, Wyatt A, Naches Barracudas Swim Team,

54.10. 8, Hauver, Carter J, Sunnyside Rotary Swim Team, 58.03. 9, Gonzalez,

Samuel N, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:04.70. --, Troy, Noah D, Toppenish

Tarpons Swim Team, DQ. --, Luna, Pablol, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ. --,

Fahr, Donovan O, Prosser Piranhas-ZZ, DQ.

Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

1, Vick, Izzy B, Selah Dolphins Swim Team, 35.35. 2, Vazquez, Liz, Toppenish

Tarpons Swim Team, 42.03. 3, Grant, Sophie, Grandview Rotary Swim Team, 43.72.

4, Espinoza-Coleman, Genesis A, Selah Dolphins Swim Team, 46.13. 5, Wheeler,

Kaylee A, Toppenish Tarpons Swim Team, 48.54. 6, Scott, Kellynn R, Naches

Barracudas Swim Team, 49.97. 7, Schab, Aussie M, Prosser Piranhas-ZZ, 50.44.

8, Rice, Ellexis, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 51.10. 9, Shannon, Sarah

Mary M, Selah Dolphins Swim Team, 51.11. 10, Gitchos, Stella, Okanogan County

Summer Swim Le-IE, 52.36. 11, Lustre, Jaazaniah, Toppenish Tarpons Swim Team,

52.38. 12, Thomson, Calie M, Toppenish Tarpons Swim Team, 55.47. 13,

Hernandez, Yazlyn C, Sunnyside Rotary Swim Team, 59.38. --, Cloud, Tayera L,

Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

1, Parrish, Elaina, Othello Barracudas, 38.80. 2, Lucy, Mariah, Okanogan

County Summer Swim Le-IE, 41.45. 3, Goudy, McKayla W, Toppenish Tarpons Swim

Team, 41.99. 4, Willey, Robin, Selah Dolphins Swim Team, 42.67. 5, Duran,

Daniella E, Sunnyside Rotary Swim Team, 43.06. 6, Douglas, Madisen K, Othello

Barracudas, 45.31. 7, Field, Chelsea, Othello Barracudas, 45.94. 8, Martinez,

Lexi G, Toppenish Tarpons Swim Team, 48.29. 9, Henderson, Destiny D, Selah

Dolphins Swim Team, 51.60. 10, Phillips, Destiny D, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:10.86.

Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

1, Bazaldua, Blake M, Toppenish Tarpons Swim Team, 35.78. 2, Shultz, Logan,

Prosser Piranhas-ZZ, 44.43. 3, Helgert, Mitchell J, Selah Dolphins Swim Team,

46.40. 4, Pacheco, Isaiah A, Toppenish Tarpons Swim Team, 47.26. 5, John,

Mondo R, Toppenish Tarpons Swim Team, 51.64. 6, Haeger, Jonathan, Okanogan

County Summer Swim Le-IE, 54.17. 7, Hayworth, Nick, Toppenish Tarpons Swim

Team, 58.26. --, Godinez, Cesar M, Prosser Piranhas-ZZ, DQ.

Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly

1, Smasne, Damian E, Grandview Rotary Swim Team, 37.65. 2, Ross, Lucas K,

Naches Barracudas Swim Team, 38.88. 3, Villanueva, EJ J, Sunnyside Rotary Swim

Team, 42.06. 4, Collins, Jeremiah D, Prosser Piranhas-ZZ, 43.77. 5, Hauver,

Cannon G, Sunnyside Rotary Swim Team, 45.47. 6, Strom, Julian A, Toppenish

Tarpons Swim Team, 47.94. 7, Fonseca, Matthew, Toppenish Tarpons Swim Team,

49.75. 8, Freeburg, Morgan, Selah Dolphins Swim Team, 1:04.91.

Girls 15-16 50 LC Meter Butterfly

1, Weymuller, Eva, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 36.25. 2, Forrister,

Rachel, Prosser Piranhas-ZZ, 37.00. 3, Sanchez, Vicky, Okanogan County Summer

Swim Le-IE, 42.02. 4, Mendez, Madi R, Prosser Piranhas-ZZ, 42.19. 5, Swindell,

McKenna, Selah Dolphins Swim Team, 42.53. 6, Evans, Kenzie L, Sunnyside Rotary

Swim Team, 42.64. 7, Sandoval, Mara, Toppenish Tarpons Swim Team, 44.55. 8,

Haeger, Carly, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 45.18. 9, Miller, Myanda E,

Prosser Piranhas-ZZ, 47.88. 10, Villarruel, Alexia M, Toppenish Tarpons Swim

Team, 52.88. 11, Gil, Shantel S, Toppenish Tarpons Swim Team, 55.10. 12,

Miles, Rebecca J, Naches Barracudas Swim Team, 1:17.75.

Girls 17-18 50 LC Meter Butterfly

1, Rees, Jesse M, Selah Dolphins Swim Team, 33.45. 2, Maltos, Savannah A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 39.27. 3, Sandoval, Elie, Toppenish Tarpons Swim

Team, 48.10. 4, Ruiz, Cha-Cha M, Grandview Rotary Swim Team, 53.43.

Boys 15-16 50 LC Meter Butterfly

1, Vick, Cooper N, Selah Dolphins Swim Team, 30.97. 2, Black, Maxx E, Naches

Barracudas Swim Team, 31.57. 3, Cavanaugh, Liam J, Selah Dolphins Swim Team,

31.81. 4, Bazaldua, Alec S, Toppenish Tarpons Swim Team, 31.92. 5, Smith, Jax

C, Toppenish Tarpons Swim Team, 35.95. 6, Miles, James C, Naches Barracudas

Swim Team, 36.27. 7, Ross, Vinny C, Naches Barracudas Swim Team, 37.04. 8,

Trevino, Aiden J, Grandview Rotary Swim Team, 37.61. 9, Carter, Teigan, Selah

Dolphins Swim Team, 48.78. 10, Oliphant, Nathan J, Selah Dolphins Swim Team,

51.67.

Boys 17-18 50 LC Meter Butterfly

1, Richardson, Will, Selah Dolphins Swim Team, 30.48. 2, Vick, Carson P, Selah

Dolphins Swim Team, 30.81. 3, Johnson, Alex, Selah Dolphins Swim Team, 33.27.

4, Beierle, Austin, Prosser Piranhas-ZZ, 33.80.

Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke

1, Levy, Sadie L, Toppenish Tarpons Swim Team, 56.42. 2, Anderson, Annika E,

Naches Barracudas Swim Team, 1:05.97. 3, Kroll, Elizabeth, Toppenish Tarpons

Swim Team, 1:08.69. 4, Suarez, Aniah J, Grandview Rotary Swim Team, 1:10.16.

5, Camp, Kenna, Prosser Piranhas-ZZ, 1:17.63. 6, Smartlowit, Shanell E,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:18.59. 7, Mendoza, Bryleigh A, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:19.26. 8, Wheeler, Tehya L, Toppenish Tarpons Swim Team,

1:21.14. 9, Mullinax, Ciara A, Selah Dolphins Swim Team, 1:26.36. 10, Levy,

Madyson G, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:31.66. 11, Shirley, Violet,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:49.10. 12, Curfman, Ava L, Sunnyside Rotary

Swim Team, 2:53.70. --, Figueroa, Jessika A, Toppenish Tarpons Swim Team, DQ.

Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke

1, Haeger, Seth, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:10.87. 2, Bruhn, Logan

z, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:12.82. 3, Blair, Luke, Prosser Piranhas-ZZ,

1:13.65. 4, Scott, Bon V, Naches Barracudas Swim Team, 1:17.93. 5, Stanton,

Bug G, Naches Barracudas Swim Team, 1:23.84. 6, Medelez, Emmitt L, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:35.16. 7, Selam, Jude S, Toppenish Tarpons Swim Team,

1:36.74. 8, Hauver, Blake A, Sunnyside Rotary Swim Team, 1:39.90. 9, Schab,

Asher B, Prosser Piranhas-ZZ, 1:42.07. 10, Soto, Jaycek A, Sunnyside Rotary

Swim Team, 1:50.80. 11, Miller, Conner J, Prosser Piranhas-ZZ, 1:52.54. 12,

Wagner, Broden M, Selah Dolphins Swim Team, 1:57.24. 13, Hudson, Mac M, Selah

Dolphins Swim Team, 2:03.91.

Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

1, Frantz, Nyah, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 48.35. 2, Muffett, Kellee

J, Toppenish Tarpons Swim Team, 49.99. 3, James-Teeias, Sophi A, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:00.66. 4, Garcia, Isa V, Toppenish Tarpons Swim Team,

1:04.99. 5, Saldana, Ellie, Prosser Piranhas-ZZ, 1:06.19. 6, Zoretic, Sara,

Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:07.31. 7, Birrueta, Adri L, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:08.55. 8, Trick, Ella M, Selah Dolphins Swim Team,

1:10.33. 9, Phaengpha, Aniela O, Grandview Rotary Swim Team, 1:13.59. 10,

Brandt, Averie M, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:25.27. 11, Van Tress, Addison

S, Grandview Rotary Swim Team, 1:25.54. 12, Pruett, Tay J, Toppenish Tarpons

Swim Team, 1:26.89. 13, Godinez, Carla M, Prosser Piranhas-ZZ, 1:44.53. 14,

Flores, Millah E, Prosser Piranhas-ZZ, 1:50.98. 15, Scott, Teigan M, Toppenish

Tarpons Swim Team, 2:01.72.

Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

1, Blodgett, Sophie G, Selah Dolphins Swim Team, 52.06. 2, Garza, Richelle,

Selah Dolphins Swim Team, 55.53. 3, Remsberg, Helaina, Okanogan County Summer

Swim Le-IE, 58.06. 4, Wyss, Dakota, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 58.85.

5, Hayworth, Jaylynn, Toppenish Tarpons Swim Team, 58.89. 6, Douglas, Abigail

L, Othello Barracudas, 1:01.15. 7, Poplaski, Samantha V, Selah Dolphins Swim

Team, 1:01.33. 8, Lara, Kailee, Naches Barracudas Swim Team, 1:02.40. 9,

Haeger, Noelle, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 1:03.01. 10, Fuerst, Miley,

Selah Dolphins Swim Team, 1:04.90. 11, Mullinnex, Lucy M, Naches Barracudas

Swim Team, 1:09.05. 12, Pendleton, Braylee B, Selah Dolphins Swim Team,

1:12.77. 13, Binfet, Grace, Grandview Rotary Swim Team, 1:31.40. 14, Gange,

Natalee A, Grandview Rotary Swim Team, 1:44.03.

Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

1, Perkins, Justin R, Prosser Piranhas-ZZ, 59.12. 2, Goudy, Matthew W,

Toppenish Tarpons Swim Team, 1:04.31. 3, Bruhn, Karson a, Toppenish Tarpons

Swim Team, 1:23.80. --, Park, Jimmy, Prosser Piranhas-ZZ, DQ. --, Graf, Dutch

G, Grandview Rotary Swim Team, DQ.

Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

1, Blair, Aiden, Prosser Piranhas-ZZ, 52.88. 2, Jones, Logan J, Naches

Barracudas Swim Team, 53.26. 3, Cardenas, Luke M, Naches Barracudas Swim Team,

55.06. 4, Palmer, Kameron S, Selah Dolphins Swim Team, 55.67. 5, Van Pelt,

Daunte O, Toppenish Tarpons Swim Team, 59.79. 6, Mendoza, Barron B, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:04.40. 7, Thompson, Preston, Okanogan County Summer Swim

Le-IE, 1:05.77. 8, Mullinax, Liam W, Selah Dolphins Swim Team, 1:06.98. 9,

Rodriguez, Nico, Selah Dolphins Swim Team, 1:13.62. 10, Koerner-Hinchey,

Jayden j, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:17.32. 11, Lustre, Josiah, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:19.94. 12, Jimenez, Marcus V, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:30.94. 13, Smartlowit, Donell A, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:35.25.

14, Thornbrugh, Luke M, Prosser Piranhas-ZZ, 1:39.98.

Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

1, Parrish, Lillia, Othello Barracudas, 48.74. 2, Hudson, Claire E, Selah

Dolphins Swim Team, 50.56. 3, Albright, Leki, Okanogan County Summer Swim

Le-IE, 51.88. 4, Oliphant, Lizzie A, Selah Dolphins Swim Team, 52.42. 5,

Rocha, Gracie A, Othello Barracudas, 52.61. 6, Perkins, Hannah M, Prosser

Piranhas-ZZ, 53.35. 7, VanWieringen, Hailey M, Sunnyside Rotary Swim Team,

55.76. 8, Hunsaker, Taylor R, Prosser Piranhas-ZZ, 57.23. 9, Wheeler, Malia D,

Toppenish Tarpons Swim Team, 59.03. 10, Torres, Angeles M, Toppenish Tarpons

Swim Team, 1:03.57. 11, Birrueta, Bela J, Toppenish Tarpons Swim Team,

1:11.40. 12, Tynan, Satus J, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:21.07.

Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

1, Alvarez, Jedida J, Grandview Rotary Swim Team, 44.74. 2, Gamache, Sydney M,

Prosser Piranhas-ZZ, 48.22. 3, Miller, Faithe J, Prosser Piranhas-ZZ, 48.67.

4, Topper, Phoebe T, Selah Dolphins Swim Team, 51.38. 5, Marquez, Yudi M,

Selah Dolphins Swim Team, 51.86. 6, Saldana, Chloe R, Prosser Piranhas-ZZ,

52.00. 7, Owens, Paige A, Selah Dolphins Swim Team, 52.90. 8, Miles, Lillian

E, Naches Barracudas Swim Team, 54.40. 9, Jimenez, Daniela M, Toppenish

Tarpons Swim Team, 56.34. 10, Dooley, Rose I, Naches Barracudas Swim Team,

1:13.79. 11, Nunez, Cinderella, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:16.15.

Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

1, Hernandez, Aj, Sunnyside Rotary Swim Team, 57.19. 2, Hull, Ryker, Selah

Dolphins Swim Team, 1:01.27. 3, Mullinax, Declan J, Selah Dolphins Swim Team,

1:02.14. 4, Bunnell, Alex A, Prosser Piranhas-ZZ, 1:05.93. 5, Dooley, John P,

Naches Barracudas Swim Team, 1:08.41.

Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

1, Hudson, Charlie M, Selah Dolphins Swim Team, 38.29. 2, Frantz, Shad,

Okanogan County Summer Swim Le-IE, 38.45. 3, Felicetti, Ethan, Prosser

Piranhas-ZZ, 43.30. 4, Cardenas, Gabe M, Naches Barracudas Swim Team, 44.40.

5, Muro, Cain, Othello Barracudas, 47.00. 6, Medelez, Vicente, Toppenish

Tarpons Swim Team, 48.58. 7, Bjur, Michael, Toppenish Tarpons Swim Team,

48.68. 8, Ross, Tanner, Othello Barracudas, 49.01. 9, Anderson, Wyatt A,

Naches Barracudas Swim Team, 52.72. 10, Hauver, Carter J, Sunnyside Rotary

Swim Team, 56.29. 11, Sandoval, Yizzy, Toppenish Tarpons Swim Team, 56.98. 12,

Washines, Maceo S, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:01.55. 13, Jones, Bradyn A,

Naches Barracudas Swim Team, 1:15.11. 14, James, Ryan, Toppenish Tarpons Swim

Team, 1:20.98. 15, Luna, Pablol, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:25.84. 16,

Troy, Noah D, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:36.23.

Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

1, Vick, Izzy B, Selah Dolphins Swim Team, 38.17. 2, Wheeler, Kaylee A,

Toppenish Tarpons Swim Team, 46.90. 3, Zoretic, Caroline, Okanogan County

Summer Swim Le-IE, 47.28. 4, Vazquez, Liz, Toppenish Tarpons Swim Team, 47.37.

5, Espinoza-Coleman, Genesis A, Selah Dolphins Swim Team, 48.23. 6, Scott,

Kellynn R, Naches Barracudas Swim Team, 49.02. 7, Rice, Ellexis, Okanogan

County Summer Swim Le-IE, 50.56. 8, Gitchos, Stella, Okanogan County Summer

Swim Le-IE, 53.54. 9, Lustre, Jaazaniah, Toppenish Tarpons Swim Team, 54.33.

10, Shannon, Sarah Mary M, Selah Dolphins Swim Team, 56.17. 11, Thomson, Calie

M, Toppenish Tarpons Swim Team, 1:02.79. 12, Cloud, Tayera L, Toppenish

Tarpons Swim Team, 1:03.17.

Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

1, Ramos, Katie J, Selah Dolphins Swim Team, 35.82!. 2, Parrish, Elaina,

Othello Barracudas, 42.74. 3, Manjarrez, Baylee J, Toppenish Tarpons Swim

Team, 43.13. 4, Newell, Sierra L, Selah Dolphins Swim Team, 44.37. 5,

Martinez, Lexi G, Toppenish Tarpons Swim Team, 45.94. 6, Goudy, McKayla W,

Toppenish Tarpons Swim Team, 46.83. 7, Lucy, Mariah, Okanogan County Summer

Swim Le-IE, 46.84. 8, Willey, Robin, Selah Dolphins Swim Team, 48.24. 9,

Field, Chelsea, Othello Barracudas, 48.29. 10, Bunnell, Amelia M, Prosser

Piranhas-ZZ, 51.90. 11, Henderson, Destiny D, Selah Dolphins Swim Team, 53.92.

12, Rodriguez, Belen, Selah Dolphins Swim Team, 1:15.66.

Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

1, Bazaldua, Blake M, Toppenish Tarpons Swim Team, 39.34. 2, Muffett, Ian M,

Toppenish Tarpons Swim Team, 39.62. 3, Navarro, Ruben X, Sunnyside Rotary Swim

Team, 45.66. 4, Helgert, Mitchell J, Selah Dolphins Swim Team, 47.21. 5, John,

Mondo R, Toppenish Tarpons Swim Team, 51.08. 6, Godinez, Cesar M, Prosser

Piranhas-ZZ, 52.46. 7, Pacheco, Isaiah A, Toppenish Tarpons Swim Team,

1:04.95.

Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke

1, Mullinnex, John M, Naches Barracudas Swim Team, 40.51. 2, Ross, Lucas K,

Naches Barracudas Swim Team, 44.33. 3, Mendoza, Diego c, Grandview Rotary Swim

Team, 44.40. 4, Freeburg, Morgan, Selah Dolphins Swim Team, 48.18. 5, Hansen,

Jonathan, Selah Dolphins Swim Team, 49.22.

Girls 15-16 50 LC Meter Backstroke

1, Schloss, Kahlani, Selah Dolphins Swim Team, 38.69. 2, Sanchez, Vicky,

Okanogan County Summer Swim Le-IE, 43.25. 3, Swindell, McKenna, Selah Dolphins

Swim Team, 44.80. 3, Evans, Kenzie L, Sunnyside Rotary Swim Team, 44.80. 5,

Forrister, Rachel, Prosser Piranhas-ZZ, 44.95. 6, Topper, Kylie T, Selah

Dolphins Swim Team, 45.50. 7, Sandoval, Mara, Toppenish Tarpons Swim Team,

46.61. 8, Haeger, Carly, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 48.45. 9, Ott,

Katy R, Prosser Piranhas-ZZ, 48.84. 10, Mendez, Madi R, Prosser Piranhas-ZZ,

50.22. 11, Miller, Myanda E, Prosser Piranhas-ZZ, 50.68. 12, Zoretic,

Katherine, Okanogan County Summer Swim Le-IE, 51.11. 13, Bryan, Grace L,

Prosser Piranhas-ZZ, 51.42. 14, Gil, Shantel S, Toppenish Tarpons Swim Team,

56.65. 15, Villarruel, Alexia M, Toppenish Tarpons Swim Team, 57.67. 16,

Miles, Rebecca J, Naches Barracudas Swim Team, 1:04.08.

Girls 17-18 50 LC Meter Backstroke

1, Maltos, Savannah A, Toppenish Tarpons Swim Team, 44.80. 2, Pena, Felicia,

Grandview Rotary Swim Team, 49.38. 3, Mendoza, Mercedes h, Grandview Rotary

Swim Team, 49.75. 4, Sandoval, Elie, Toppenish Tarpons Swim Team, 50.79.

Boys 15-16 50 LC Meter Backstroke

1, Vick, Cooper N, Selah Dolphins Swim Team, 34.74. 2, Black, Maxx E, Naches

Barracudas Swim Team, 36.39. 3, Smith, Jax C, Toppenish Tarpons Swim Team,

36.61. 4, Bazaldua, Alec S, Toppenish Tarpons Swim Team, 37.58. 5, Miles,

James C, Naches Barracudas Swim Team, 38.42. 6, Malave, Christian J, Prosser

Piranhas-ZZ, 38.61. 7, Strand, Michael, Selah Dolphins Swim Team, 39.55. 8,

Cortez, Nicolas, Grandview Rotary Swim Team, 40.16. 9, Ross, Vinny C, Naches

Barracudas Swim Team, 41.32. 10, Trevino, Aiden J, Grandview Rotary Swim Team,

45.91. 11, Stanton, Big Hoss L, Naches Barracudas Swim Team, 48.69. 12,

Carter, Teigan, Selah Dolphins Swim Team, 50.81. 13, Hart, Luke w, Toppenish

Tarpons Swim Team, 57.78.

Boys 17-18 50 LC Meter Backstroke

1, Lara, Jonathon, Naches Barracudas Swim Team, 41.48. 2, Flores, Jonathan,

Grandview Rotary Swim Team, 48.01.

Women - Team Rankings - Through Event 100 1, Toppenish Tarpons Swim Team, 796. 2, Selah Dolphins Swim Team, 692.5. 3,

Okanogan County Summer Swim Le, 327. 4, Prosser Piranhas, 290. 5, Grandview

Rotary Swim Team, 269. 6, Othello Barracudas, 206. 7, Sunnyside Rotary Swim

Team, 198.5. 8, Naches Barracudas Swim Team, 142.

Men - Team Rankings - Through Event 100

1, Selah Dolphins Swim Team, 512. 2, Toppenish Tarpons Swim Team, 493. 3,

Naches Barracudas Swim Team, 451. 4, Sunnyside Rotary Swim Team, 408. 5,

Prosser Piranhas, 340. 6, Grandview Rotary Swim Team, 144. 7, Othello

Barracudas, 101. 8, Okanogan County Summer Swim Le, 90.



Comments

Comments are subject to moderator review and may not appear immediately on the site.

Please read our commenting policy before posting.

Any comment violating the site's commenting guidelines will be removed and the user could be banned from the site.

Use the comment form below to begin a discussion about this content.

Sign in to comment